REGION
A w majówkę będzie… pięknie!


Niemalże bezchmurne niebo, a na termometrach powyżej 20 stopni Celsjusza – tak zapowiada się aura na majówkę. Piękna pogoda towarzyszyć nam będzie przynajmniej przez kilka najbliższych dni.
Jak wyjaśnia Agnieszka Prasek, synoptyk IMGW, słoneczna aura w naszym regionie związana jest z wyżem z rejonów Rosji i Białorusi.
– W województwie świętokrzyskim do piątku trzeciego maja spodziewamy się małego zachmurzenia, a temperatura w ciągu dnia wyniesie do 24 stopni. Nocą – do dziesięciu stopni – prognozuje synoptyk.
Towarzyszyć nam będzie słaby i umiarkowany wiatr. Z kolei w weekend (4,5 maja) zachmurzenie będzie już umiarkowane, okresami duże. Pojawić się mogą przelotne opady deszczu a nawet burze.
– Temperatura maksymalna do 22 stopni. Wiatr może być okresami dość silny i porywisty – dodaje Agnieszka Prasek.

![[FOTO] Wypadek na torach i duża liczba poszkodowanych. Za nami „Gołoborze 25”](/media/k2/items/cache/4644ef4999431aa68508cc80cd756ac8_L.jpg)






