Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Minister edukacji zdecydował. Od 1 września dzieci wracają do szkół

środa, 05 sierpnia 2020 13:01 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Na dzisiejszej konferencji prasowej Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej, poinformował, że po wakacjach uczniowie rozpoczną zajęcia w szkołach. W placówkach nie będzie obowiązku zasłaniania ust i nosa.

W szkołach nadal będą obowiązywały zasady higieny osobistej - mycie rąk przy wejściu do szkoły, przed posiłkiem, po skorzystaniu z toalety.

- Przypominamy, że do placówki nie przychodzą dzieci z infekcjami, podobnie jak nauczyciele. Chcemy w znacznym stopniu ograniczyć kontakt z osobami spoza szkoły, by ograniczyć ryzyko zakażenia – mówił minister Piontkowski.

Szef resortu edukacji zapowiedział także nowe rozporządzenia, które sprecyzują działania w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem w placówkach oświatowych.

- Jeśli będziemy mieć zagrożenie epidemiczne w danej placówce czy w danej części kraju, dyrektor szkoły, za zgodą organu prowadzącego, będzie mógł przejść na model mieszany, czyli naukę zmianową. Oznacza to przejście części uczniów na nauczanie na odległość lub, jeśli będzie to konieczne, powrót do nauki zdalnej. Będzie to jednak dotyczyć sytuacji wyjątkowych - wyjaśniał minister.

Pierwsze wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego zakładały konieczność wietrzenia sal po każdych zajęciach, a także zwiększenie liczby lekcji na świeżym powietrzu. Maseczki miałyby być zakładane tylko podczas zgromadzeń, np. apeli.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO