Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Bp Florczyk: Starość jest potrzebna młodym

poniedziałek, 23 kwietnia 2018 08:49 / Autor: Radio eM
Radio eM

Do zachowania pogody ducha namawiał ksiądz biskup Marian Florczyk seniorów z podkieleckiego Sukowa. Biskup pomocniczy Kurii Diecezjalnej w Kielcach był honorowym gościem trzeciej "Seniorady", czyli biesiadnego spotkania starszych mieszkańców miejscowości, organizowanego dorocznie przez Koło Gospodyń Wiejskich "Sukowianki znad Lubrzanki".

Panie przygotowały pyszny poczęstunek i artystyczną oprawę imprezy, a chętnych do wspólnej zabawy jak co roku nie brakowało. 

Pochodzący z pobliskich Dymin i znany z aktywnego trybu życia biskup Florczyk wspominał swoje lata młodości nierozerwalnie związane z sukowskim kościołem. Przekonywał, że starością trzeba się cieszyć i że seniorom należy się szacunek. -Starość jest potrzebna młodym - podkreślał hierarcha. Podchwycił również pomysł utworzenia pierwszego w okolicy klubu seniora, do którego zaocznie już się zapisał.

Ukoronowaniem wieczoru było wręczenie biskupowi pamiątkowej statuetki z okazji 20-lecia nominacji biskupiej, którą w imieniu mieszkańców Sukowa ufundował burmistrz gminy Daleszyce, Dariusz Meresiński. 

Najwytrwalsi uczestnicy Seniorady zakończyli spotkanie udaną zabawa taneczną.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO