Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

PUBLICYSTYKA

Dobrze nam na swoim

poniedziałek, 02 maja 2016 06:33 / Autor: Tygodnik eM
Dobrze nam na swoim
Dobrze nam na swoim
Tygodnik eM
Tygodnik eM

Rozmowa z Piotrem Michalcem, dyrektorem programowym Radia eM Kielce.

- Mijają dwa lata od czasu, gdy rozgłośnia diecezji kieleckiej opuściła sieć Plus i rozpoczęła nadawanie jako Radio eM. Żałujesz tamtej decyzji?

- Nie! (śmiech). Absolutnie nie! Przez te dwa lata rozwinęliśmy się niesamowicie jako lokalna stacja radiowa w każdym aspekcie. Jesteśmy silniejsi pod względem kadrowym, technicznym i programowym. Rozwijamy jednocześnie trzy media: radio eM, tygodnik oraz stronę internetową em.kielce.pl. Największym kapitałem są ludzie, którzy tworzą te rozwijające się organizmy. Jeśli mogę to do czegoś porównać, to jesteśmy jak wzbijający się w powietrze ptak. Ma siłę, dynamikę, wie czego chce i realizuje plany. Bycie w sieci radiowej, która udawała lokalne radio to tylko obserwowanie jak fruwają inni. Krótko mówiąc - nuda.

- Powiedz coś więcej o najbliższych planach. Czego mogą spodziewać się nasi fani i odbiorcy?

- Przede wszystkim tego, że jeszcze bardziej otworzymy się na ich potrzeby. Dlatego w radiu pojawią się nowe interaktywne audycje z telefonicznym udziałem słuchaczy. Będą mogli w nich wyrażać swoje opinie w istotnych dla świętokrzyskiej społeczności sprawach. Uruchomimy też koncert życzeń, w którym zamówią ulubione piosenki i przekażą sobie miłe słowa. Rozbudujemy segment audycji skierowanych do rodzin. Nie chciałbym zdradzić wszystkiego. Siłą radia są niespodzianki! (śmiech. Dodam, że podejmujemy działania związane z poszerzeniem zasięgu odbiorców, zarówno w radiu, jaki i tygodniku.

- Czyli wychodzimy poza Kielce?

- Tak, jesteśmy na dobrej drodze do tego, by nasz sygnał docierał do jeszcze większego grona odbiorców w Świętokrzyskiem. W związku z tym tygodnik eM trafi wkrótce nie tylko do rąk mieszkańców Kielc, ale całego regionu. W najbliższym czasie chcielibyśmy też zaskoczyć naszych słuchaczy szczególnym newsem. Będzie to element przybliżenia się do kielczan.

- Ale nie zmienimy formatu muzycznego?

- Nie, gramy jak dotychczas. Nadal będziemy mieszać stare hity z nowymi. Chcemy jednak otworzyć się na inne gatunki muzyczne. Myślę o otwartym konkursie na autorskie audycje. Jeśli trafiłby do nas ktoś z dużą wiedzą na temat soulu czy rhytm’n’blusa, chętnie powierzymy takiej osobie tworzenie muzycznej audycji. Być może uda się zaangażować w taki program znanych lokalnych radiowców.

- Zbliża się jedno z ważniejszych tegorocznych wydarzeń zarówno dla Polski, jak i Kościoła. Czy relacje ze Światowych Dni Młodzieży zagoszczą na naszych łamach i antenie?

- Właśnie, to jeden z naszych ważniejszych projektów w tym roku. Poprowadzimy program z okazji ŚDM. Nasi dziennikarze będą relacjonować zarówno Dni w Diecezji jak i etap centralny w Krakowie. W lipcu, w godzinach od 9 do 15 będziemy łączyć się z wozem transmisyjnym w Krakowie. Oddamy głos pielgrzymom. Mam nadzieję, że usłyszymy co nieco o wrażeniach oraz ciekawe świadectwa. Dzięki temu przeniesiemy na antenę atmosferę Światowych Dni Młodzieży.

- Co uważasz za największy sukces Radia eM w ostatnich dwóch latach?

- Zdecydowanie to, że mamy coraz więcej fanów, słuchaczy, którzy identyfikują się z radiem. Badania słuchalności to tylko suche liczby, często obarczone dużym błędem. Fantastyczna jest więź, która tworzy się między słuchaczami a prezenterami. Sytuacje, w których słuchacz bezinteresownie przynosi prowadzącym program własne wypieki są możliwe tylko w lokalnej stacji. Takich podarunków odbieramy wiele. Z całego serca dziękujemy! To samo zresztą dotyczy tygodnika eM. Ilość ciepłych słów, jakie otrzymaliśmy po wydrukowaniu „Historii Kielc w odcinkach” jest niezliczona. Są z nami tysiące zadowolonych czytelników i słuchaczy. Mamy dla kogo pracować. Zdobyliśmy ich i już nie puścimy.

- Dziękuję za rozmowę.

Dariusz Skrzyniarz

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO