Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

Planuje długie życie

Psychoonkologia jako narzędzie profilaktyczne - cz. 1

wtorek, 29 września 2020 12:30 / Autor: Radio eM
Psychoonkologia jako narzędzie profilaktyczne - cz. 1
Psychoonkologia jako narzędzie profilaktyczne - cz. 1
Radio eM
Radio eM

CYKL AUDYCJI EDUKACYJNYCH, REALIZOWANYCH W RAMACH KAMPANII SPOŁECZNEJ MINISTRA ZDROWIA „PLANUJĘ DŁUGIE ŻYCIE”

Od 4 sierpnia w każdy wtorek, środę i czwartek o godz. 12.12 zapraszamy na audycje edukacyjne o profilaktyce nowotworowej w ramach kampanii społecznej Ministra Zdrowia „Planuję długie życie”.

W jaki sposób zmienić społeczne myślenie o zdrowiu jako dobru wspólnym, jako metodzie budowania dobrostanu społeczeństwa, odpowiedzialności za stan służby zdrowia? Często zachęcanie do badań profilaktycznych jest w formie straszenia, a jak zachęcać pozytywnie?  Wiele osób wykona raz badania, a później uważa, że jak wynik był dobry to już nie trzeba się badać. Jakich argumentów używać, aby przekonać do regularnego badania? Na te i inne pytania odpowiada Paweł Pilkiewicz, koordynator Zakładu Psychoonkologii w Świętokrzyskim Centrum Onkologii.

 

Planuję długie życie to hasło przewodnie kampanii społecznej Ministra Zdrowia. Jej celem jest ograniczenie zachorowalności na nowotwory przez redukcję czynników ryzyka, zwiększenie poziomu zgłaszalności na badania przesiewowe. Szacuje się, że nawet ponad 90% wszystkich nowotworów złośliwych związanych jest ze stylem życia każdego z nas i czynnikami zewnętrznymi, które możemy modyfikować lub eliminować (np. narażenie na dym tytoniowy).

Kampania społeczna „Planuję długie życie” realizowana jest w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030, finansowana ze środków Ministra Zdrowia. Celem nadrzędnym Strategii jest wzrost odsetka osób przeżywających 5 lat od zakończenia terapii onkologicznej oraz zmniejszenie zapadalności na choroby nowotworowe.

 

             Logo BO MZ RGB                                

logo planuje poziom web

              
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO