Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

Planuje długie życie

Psychoonkologia jako narzędzie profilaktyczne - cz. 2

czwartek, 29 października 2020 13:12 / Autor: Radio eM
Psychoonkologia jako narzędzie profilaktyczne - cz. 2
Psychoonkologia jako narzędzie profilaktyczne - cz. 2
Radio eM
Radio eM

CYKL AUDYCJI EDUKACYJNYCH, REALIZOWANYCH W RAMACH KAMPANII SPOŁECZNEJ MINISTRA ZDROWIA „PLANUJĘ DŁUGIE ŻYCIE”

Od 4 sierpnia w każdy wtorek, środę i czwartek o godz. 12.12 zapraszamy na audycje edukacyjne poświęcone profilaktyce nowotworowej w ramach kampanii społecznej Ministra Zdrowia „Planuję długie życie”.

W dzisiejszych czasach każda z Pań jest bardzo zabiegana i często zapomina o najważniejszych sprawach jakimi jest nasze zdrowie i zdrowie naszych najbliższych.

Dla wielu osób w średnim i starszym wieku nowotwory i badania profilaktyczne jest to nadal tematy tabu, które  wywołują strach – jak pomóc naszym mamom walczyć ze strachem, jak zwrócić uwagę aby zaczęły dbać o siebie a nie tylko o rodzinę? Na te i inne pytania odpowie Mirosława Tekiel, psychoonkolog ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

 

Planuję długie życie to hasło przewodnie kampanii społecznej Ministra Zdrowia. Jej celem jest ograniczenie zachorowalności na nowotwory przez redukcję czynników ryzyka, zwiększenie poziomu zgłaszalności na badania przesiewowe. Szacuje się, że nawet ponad 90 procent wszystkich nowotworów złośliwych związanych jest ze stylem życia każdego z nas i czynnikami zewnętrznymi, które możemy modyfikować lub eliminować (np. narażenie na dym tytoniowy).

Kampania społeczna „Planuję długie życie” realizowana jest w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030, finansowana ze środków Ministra Zdrowia. Celem nadrzędnym Strategii jest wzrost odsetka osób przeżywających pięć lat od zakończenia terapii onkologicznej oraz zmniejszenie zapadalności na choroby nowotworowe.

 

             Logo BO MZ RGB                                

logo planuje poziom web

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO