Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

Planuje długie życie

Nowotwory skóry – jak się bronić przed czerniakiem - cz. 2

wtorek, 06 października 2020 12:39 / Autor: Radio eM
Nowotwory skóry – jak się bronić przed czerniakiem - cz. 2
Nowotwory skóry – jak się bronić przed czerniakiem - cz. 2
Radio eM
Radio eM

CYKL AUDYCJI EDUKACYJNYCH, REALIZOWANYCH W RAMACH KAMPANII SPOŁECZNEJ MINISTRA ZDROWIA „PLANUJĘ DŁUGIE ŻYCIE”

Od 4 sierpnia w każdy wtorek, środę i czwartek o godz. 12.12 zapraszamy na audycje edukacyjne o profilaktyce nowotworowej w ramach kampanii społecznej Ministra Zdrowia „Planuję długie życie”.

Czerniak to nowotwór złośliwy o największej dynamice wzrostu liczby zachorowań w Polsce, dlatego też stanowi istotny problem. Do kogo należy się zgłosić, aby skonsultować znamiona? Jak często należy badać znamiona, narośle i pieprzyki ? Jak powinna wyglądać całoroczna ochrona skóry? Co każdy z nas może zrobić, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór skóry? Dlaczego solaria szkodzą zdrowiu i życiu? Na te i inne pytania odpowie prof. Beata Kręcisz, konsultant wojewódzki ds. dermatologii, kierownik Kliniki Dermatologii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym.

 

Planuję długie życie to hasło przewodnie kampanii społecznej Ministra Zdrowia. Jej celem jest ograniczenie zachorowalności na nowotwory przez redukcję czynników ryzyka, zwiększenie poziomu zgłaszalności na badania przesiewowe. Szacuje się, że nawet ponad 90% wszystkich nowotworów złośliwych związanych jest ze stylem życia każdego z nas i czynnikami zewnętrznymi, które możemy modyfikować lub eliminować (np. narażenie na dym tytoniowy).

Kampania społeczna „Planuję długie życie” realizowana jest w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030, finansowana ze środków Ministra Zdrowia. Celem nadrzędnym Strategii jest wzrost odsetka osób przeżywających 5 lat od zakończenia terapii onkologicznej oraz zmniejszenie zapadalności na choroby nowotworowe.

 

             Logo BO MZ RGB                                

logo planuje poziom web

              
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO