Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 43.

MIASTO

Zlikwidowali plantację

czwartek, 10 stycznia 2013 08:25 / Autor:

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego przy ścisłej współpracy z opatowskimi stróżami prawa zlikwidowali plantację marihuany. Zatrzymany został 24-letni mieszkaniec powiatu opatowskiego, którego podejrzewają  o nielegalną uprawę. Łącznie zabezpieczono ponad 400 sadzonek konopi oraz sprzęt do jej uprawy. Za to przestępstwo ustawodawca przewidział karę nie krótszą niż 3 lata pozbawienia wolności.

Od pewnego czasu policjanci Centralnego Biura Śledczego podejrzewali, że na terenie powiatu opatowskiego może być prowadzona uprawa konopi indyjskich. Współpraca i wymiana informacji z opatowskimi policjantami przyniosła oczekiwane efekty i potwierdziła przypuszczenia śledczych. W poniedziałek przed południem funkcjonariusze weszli do mieszkania 24-letniego mężczyzny, przebywającego na terenie gminy Baćkowice.

Wewnątrz budynku funkcjonariusze w dwóch specjalnie przygotowanych pomieszczeniach znaleźli kilkaset doniczek z roślinami. W piwnicy i garażu łącznie ujawniono 447 sadzonek wstępnie zidentyfikowanych jako konopie indyjskie. Uprawiane rośliny miały cieplarniane warunki, zainstalowane było tam ogrzewanie i wentylacja, pozwalająca na ciągłą wymianę powietrza oraz system oświetleniowy. W kolejnym pomieszczeniu stróże prawa ujawnili susz konopi indyjskich znajdujący się luzem w tekturowym pudełku oraz zawieszony na konstrukcji ze sznurków przy suficie. Łącznie zabezpieczono 6,5 kilograma zielonego suszu.

Ponadto funkcjonariusze znaleźli urządzenia elektryczne służące do pielęgnacji plantacji oraz środki chemiczne służące do jej uprawy. 24-latek podczas rozmowy z policjantami przyznał się iż plantacja jest jego własnością. Zatrzymany noc spędził w policyjnym areszcie, dziś złoży swoje wyjaśnienia przed prokuratorem. Decyzją sądu został objęty dozorem policyjnym, musi też wpłacić 6 tysięcy złotych poręczenie majątkowego.

Za to przestępstwo ustawodawca przewiduje karę nie krótszą niż 3 lata pozbawienia wolności. Śledczy nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Opr. AF/KT

Źródło: KPP Opatów

Tag:
Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO