MIASTO
Zakazy stadionowe, grzywny, policyjne dozory – to pokłosie sobotniego meczu
Siedem osób trafiło w ręce kieleckich policjantów po sobotnim (11 marca) meczu Korony Kielce z Radomiakiem Radom. Trzech mężczyzn odpowiedziało już w trybie przyspieszonym przed sądem, wobec pozostałej czwórki zastosowano policyjny dozór.
Trzech mężczyzn – dwóch kielczan i jeden mieszkaniec Radomia - odpowiedziało za wykroczenie.
- Polegało ono na uniemożliwieniu identyfikacji osób odpalających materiały pirotechniczne na imprezie masowej. Sąd zastosował wobec nich grzywny w wysokości dwóch tysięcy złotych, dwuletnie zakazy stadionowe, muszą ponieść też koszty postępowania sądowego – wylicza mł. asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas z KMP w Kielcach.
Pozostała czwórka kibiców z Radomia jest podejrzana o posiadanie wyrobów pirotechnicznych, rzucanie niebezpiecznymi przedmiotami i czynny udział w zbiegowisku.
- Prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór połączony z zakazem przebywania na imprezach masowych oraz poręczenia majątkowe – uzupełnia Perkowska-Kiepas.
Ponadto przy jednym z kielczan znaleziono pięć gramów amfetaminy. Za posiadanie narkotyków mężczyzna odpowie w osobnym postępowaniu.


![[FOTO] Słodki upominek, albo rózga. Kierowco: jedź bezpiecznie!](/media/k2/items/cache/b5bf811784e792a6c164ba3d9d7bfeaf_XS.jpg)


