Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Trzeci dzień Festiwalu Harcerskiego. Co w najbliższe dni?

sobota, 13 lipca 2019 14:58 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

To już trzeci dzień 46 Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. W tym roku do Kielc zawitały grupy z całej Polski, a także Ukrainy i Kanady. Bezpłatne koncerty, utalentowani ludzie i moc atrakcji -  to wszystko czeka na nas do niedzieli, 21 lipca.

450 osób będzie walczyć o „Jodły”, nagrody główne imprezy. W tej chwili trwają próby uczestników na Kadzielni i w Kieleckim Centrum Kultury. - Przeglądy konkursowe zadecydują o tym, czy wystąpimy podczas Koncertu Galowego Laureatów - mówi 15-letnia Amelia z Wrocławia, która śpiewa w jednym z zespołów. - Grupy są cztero- i pięcioosobowe. Podczas konkursów prezentujemy utwory znane szerszej publiczności, ale mamy też autorskie teksty. Konkurencja jest naprawdę duża, oprócz grup muzycznych są także taneczne. Będziemy występować na kieleckim Rynku, a jeśli się uda to podczas gali finałowej - dodaje Amelia. 

Podziękowaniem za przybycie i udział w festiwalu będzie dzisiejszy koncert Gospodarze - Gościom,  w Amfiteatrze Kadzielnia. Zaprezentują się w nim młodzi artyści z naszego regionu. Widowisko będzie nawiązywało - z racji Roku Moniuszkowskiego - do twórczości Sanisława Moniuszki, a zwłaszcza do opery "Straszny Dwór". Wczoraj i dziś trwały intensywne proby do koncertu, który - jak zawsze - będzie otwarty dla publiczności.

Kolejny dzień to mnóstwo śpiewu, tańca i zabawy na kieleckim Rynku. W planach jest także Festyn Rodzinny i Korowód Festiwalowy, a wieczorem - koncert rockowy. Uczestnicy będą wykonywać kultowy utwór zespołu Dżem - „Wehikuł Czasu”. Kolejne trzy dni to koncerty z cyklu „Zakręceni na Kielce”, podczas których prezentować się będą rywalizujące grupy.  18 i 19 lipca to Konkurs Piosenki Harcerskiej oraz koncert „Młodzi dobrze rockujący”. Zwieńczeniem festiwalu będzie Gala Finałowa - na niej poznamy laureatów. Przyznane im zostaną nagrody - Złote, Srebrne i Brązowe Jodły. 

Dodajmy, że festiwalowi towarzyszą takie wydarzenia jak warsztaty edukacyjne, konkurs filmowy i gala filmowa. W czasie trwania imprezy uczestnicy spoza regionu poznają naszą lokalną historię i tradycję oraz wyruszą na wycieczki po regionie. Koncerty są bezpłatne.  Poniżej dokładny program Festiwalu:

13 lipca (sobota):

 Koncert Gospodarze - Gościom o godzinie 20.00 w Amfiteatrze Kadzielnia 

14 lipca (niedziela)

Festyn rodzinny od godziny 13.00 na Rynku

 Korowód Festiwalowy o godzinie 18.45 z Placu Moniuszki 

 Koncert „Wehikuł Czasu” o godzinie 19.00 na Rynku 

15 lipca (poniedziałek)

  Koncert "Zakręceni na Kielce" o godzinie 19.00 na Rynku 

16 lipca (wtorek)

  Koncert „Zakręceni na Kielce" o godzinie 19.00 na Rynku 

17 lipca (środa)

    Koncert „Zakręceni na Kielce" o godzinie 19.00 na Rynku 

18 lipca (czwartek)

  Koncert Międzypokoleniowy o godzinie 17.00 na Rynku

  Konkurs Piosenki Harcerskiej o godzinie 19.00 na Rynku 

19 lipca (piątek)

  Koncert "Młodzi Dobrze Rockujący" o godzinie 19.00 na Rynku 

20 lipca (sobota)

 Koncert Galowy o godzinie 19.30 w Amfiteatrze Kadzielnia

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO