MIASTO
W sobotę sprawdzisz swoje zdrowie


Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy, który realizuje projekt „Profilaktyka Świętokrzyskich Pracowników”, zaprasza w sobotę (10 maja) do udziału w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich. Tego dnia już od godziny 7 mieszkańcy województwa świętokrzyskiego będą mogli podczas Białej Soboty skorzystać z kompleksowego pakietu badań. Chodzi między innymi o morfologię, poziom witaminy d3, lipidogram a także analizę składu ciała
Pracowników WOMP będzie można spotkać także w Miasteczku Zdrowia, które powstanie przy Politechnice Świętokrzyskiej. Odwiedzający stoisko instytucji będą mogli skorzystać między innymi z pomiaru glukozy i tlenku węgla w wydychanym powietrzu, a także wykonać analizę składu ciała.
– Edukatorzy zdrowotni będą udzielać indywidualnych porad. WOMP otworzy także w Miasteczku Zdrowia dnia punkt fizjoterapeutyczny. Odwiedzając to miejsce będzie można skorzystać z indywidulanych porad specjalistów rehabilitacji, chętni będą mogli także pod ich czujnym okiem wziąć udział w zajęciach jogi. Miasteczko Zdrowia będzie otwarte w godzinach 13-18– mówi lek. Katarzyna Przemirska p.o. dyrektora WOMP.
W Miasteczku Zdrowia odbędzie się także debata medyczna, w której podsumowane zostaną pierwsze efekty projektu „Profilaktyka Świętokrzyskich Pracowników”. W debacie wezmą udział: pomysłodawczyni projektu "Profilaktyka Świętokrzyskich Pracowników" - marszałek województwa Renata Janik, p.o. obowiązki dyrektora WOMP lek. Katarzyna Przemirska, lek. Beata Kozak-Klonowska, genetyk ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, dr n. med. Mateusz Obarzanowski, z-ca kierownika Kliniki Urologii ŚCO oraz kardiolog prof. Beata Wożakowska-Kapłon. Debata rozpocznie się o godz. 15 i potrwa do godz. 15.40. Na zakończenie zorganizowany zostanie konkurs dotyczący wiedzy o zdrowiu, do wygrana będą między innymi plecaki, apteczki i termometry.
Dzięki realizacji projektu „Profilaktyka Świętokrzyskich Pracowników” zakupiony i wyposażony został urobus. To mobilny punkt, w którym specjaliści urologii z ŚCO będą wykonywali badania USG. Pierwsi pacjenci zostaną przebadani właśnie w Miasteczku Zdrowia.
Projekt skierowany jest do osób aktywnych zawodowo, które chcą zadbać o swoje zdrowie i wczesne wykrycie chorób cywilizacyjnych. Mogą wziąć w nim udział osoby po 45. roku życia. Osoby zainteresowane wykonaniem badań w sobotę 10 maja muszą się wcześniej zarejestrować.








