MIASTO
Uderzyli w nielegalny hazard
826 przeszukań, 11 zatrzymanych osób, 1194 zabezpieczone terminale internetowe – największa ogólnopolska operacja wymierzona w przestępczość hazardową może na dłuższy czas zahamować rozwój tego środowiska – przekonują świętokrzyscy policjanci.
W akcję zaangażowanych było dwa i pół tysiąca policjantów Centralnego Biura Śledczego, wspieranego przez Służbę Celną. Celem było rozbicie grupy przestępczej, która oszukiwała obowiązującą ustawę hazardową przez stworzenie mechanizmu pozorującego grę na giełdzie, który w istocie legalizował zysk przestępczy. Na jednym automacie można było zarobić średnio od 8 do 10 tysięcy złotych miesięcznie.
Z kalkulacji wynika, że liderzy grupy przestępczej oraz tzw. operatorzy – serwisanci terminali, jak i właściciele lokali, mogli rocznie uzyskiwać nawet 150 milionów złotych.
Wśród zatrzymanych jest lider grupy i organizator procederu Adam G., pochodzący z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Dwóm osobom przedstawiono zarzuty prania pieniędzy.
Działania policjantów związane ze zdjęciem z rynku jak największej liczby terminali i przerwaniem procederu jeszcze trwają.