Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Taniej do teatru się nie da

wtorek, 19 maja 2015 17:10 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
Taniej do teatru się nie da
fot. Bartek Warzecha
Taniej do teatru się nie da
fot. Bartek Warzecha
Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

Zbliża się wielki jubileusz polskiego teatru. W sobotę 23 maja obchodzić będziemy 250-lecie Teatru Publicznego w Polsce. Z tej okazji krajowe sceny organizują promocję na bilety. W akcji biorą także kieleckie teatry.

Za zniżkowy bilet na spektakle zapłacimy jedynie 250 groszy. W  Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach za taką cenę zobaczymy spektakl „Jasno/Ciemno” dla dzieci od 1 do 5 lat. W akcji bierze udział także Teatr im. Stefana Żeromskiego ze spektaklem „Kordian” w reżyserii Szczerskiego. Według informacji udostępnionych przez placówkę promocyjne wejściówki rozeszły się w 45 minut po otwarciu kas a kolejka sięgnęła kieleckiego deptaku!

Rok 2015 jest Rokiem 250-lecia Teatru Publicznego W Polsce. Pod auspicjami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w całym kraju i przez cały rok prowadzone będą liczne i różnorodne projekty oraz inicjowane wydarzenia, których koordynatorem jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Do takich akcji należy m.in. Bilet za 250 groszy. Jest to powszechna, ogólnopolska akcja, angażująca wiele teatrów publicznych w Polsce, umożliwiająca każdemu zakup biletu do teatru za symboliczne 250 groszy.

Akcja skierowana jest do teatromanów oraz do osób, które do tej pory nie interesowały się teatrem. Celem projektu jest pokazanie roli, jaką we współczesnym życiu społecznym odgrywa teatr jako miejsce refleksji, dyskusji i wymiany poglądów. Teatr publiczny, finansowany z publicznych pieniędzy.

Najważniejsze cele jubileuszowych obchodów 250-lecia Teatru Publicznego w Polsce to:- ukazanie roli teatru publicznego jako finansowanego ze środków publicznych miejsca debaty społecznej, przestrzeni twórczego dialogu ze współczesnością i przeszłością, a także narzędzia twórczego kształtowania wartości i postaw społecznych, narodowych, artystycznych;- uświadomienie dorobku artystycznego i miejsca teatru publicznego w dziejach Polski i jej kultury, zarówno jako środowiska podtrzymywania tradycji i zachowywania dziedzictwa kulturalnego, jak i warsztatu wypracowywania nowych estetyk i konwencji;- popularyzacja teatru, zachęcenie do czynnego uczestnictwa w życiu teatralnym, obalenie przekonania o jego elitarności i ekskluzywności;- upowszechnienie i ułatwienie dostępu do wiedzy o przeszłości i teraźniejszości teatru polskiego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO