MIASTO

Studenci Politechniki Świętokrzyskiej zwyciężyli w zawodach łazików marsjańskich

niedziela, 12 września 2021 18:36 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Już po raz trzeci zespół Impuls z Politechniki Świętokrzyskiej zwyciężył w zawodach łazików marsjańskich European Rover Challenge.

Studenci kieleckiej uczelni technicznej nie dali szans rywalom i stanęli na najwyższym stopniu podium prestiżowego turnieju. Drugie miejsce zajęła drużyna z Turcji, a trzecie – ze Szwajcarii.

Zawody nie odbywały się jednak jedynie w formie stacjonarnej. W kategorii zmagań zdalnych zwyciężyli zawodnicy z Indii, przed Niemcami i Szkotami.

W tym roku, poza trzema nagrodami głównymi przyznane zostały także dodatkowe wyróżnienia między innymi za osiągnięcia w poszczególnych kategoriach oraz rywalizację fair play.