MIASTO

Super Vive, Korona na remis, porażka Effectora

sobota, 02 marca 2013 18:54 / Autor: Piotr Michalec
Piotr Michalec

W meczu na szczycie PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych Mistrz Polski Vive Targi Kielce pokonał vicemistrza Wisłę Płock – 29:22 (16:9).

W najważniejszym meczu dla polskiego szczypiorniaka ani przez chwilę nie było wątpliwości, kto jest lepszym zespołem. Kielczanie kompletnie zdominowali rywali , w drugiej połowie prowadząc przez dłuższy czas różnicą 10 bramek. W końcówce Vive spuściło z tonu i rywale odrobili nieco straty.
Po tej wygranej drużyna Bogdana Wenty została samodzielnym liderem Superligi.

__________________________

W meczu 19 kolejki piłkarskiej ekstraklasy Korona Kielce zremisowała z aktualnym Mistrzem Polski Śląskiem Wrocław 1:1 (0:0). Kielczanie objęli prowadzenie w 66 minucie po precyzyjnym strzale Macieja Korzyma. Goście z Wrocławia wyrównali w 82 minucie dzięki bramce Ćwielonga.

Korona przeważała przez większą część spotkania, miała wyraźną przewagę we wszystkich statystykach, jednak w końcówce wrocławianom udało się wyrównać. Śląsk może być bardzo zadowolony ze zdobytego punktu, a w Kielcach pozostał niedosyt.

Jednak po pierwszych dwóch meczach rundy wiosennej (z Legią i Śląskiem) Korona pozostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie.

koronaslask

___________________________

Siatkarze Effectora Kielce przegrali 0:3 (19, 22, 18) z Jastrzębskim Węglem w piątym meczu ćwierćfinałowym PlusLigi siatkarzy. Kielczanom pozostanie teraz rywalizacja o miejsca 5-8, Jastrzębski Węgiel zapewnił sobie awans do półfinału.

Przeciwnikiem Effectora w walce o 5 miejsce będzie AZS Politechnika Warszawska. Pierwszy mecz w Hali Legionów w sobotę, a potem drugi i ewentualny trzeci w Warszawie.