MIASTO
Razem raźniej!
Razem raźniej – to hasło przyświeca członkom Stowarzyszenia Chorych na Łuszczycę, którzy po raz kolejny organizują spotkanie edukacyjne dla chorych i ich bliskich. Wydarzenie zaplanowano na czwartek, 17 grudnia 2015 roku o godzinie 17.00 w Sali Konferencyjnej Oddziału Dermatologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, przy ul. Radiowej 7.
Stowarzyszenie organizuje cykliczne spotkania dla chorych i ich bliskich, których celem jest propagowanie wiedzy na temat choroby, jaką jest łuszczyca, jak również aktualnych sposobów jej leczenia. Tematem najbliższego jest zagadnienie: „Żywienie w łuszczycy - czy w ogóle ma znaczenie? Fakty i mity, od teorii do praktyki” i obejmie szkolenie z podstawowych zasad racjonalnego żywienia, informacje o czynnikach mających wpływ na powstawanie stanu zapalnego w łuszczycy. - Zaprezentowane zostaną między innymi przykładowe jadłospisy z praktycznymi wskazówkami, co do ich wdrożenia w życie, przeprowadzona zostanie dyskusja na temat tego, co potwierdzone naukowo, oraz tego, co może prawdopodobnie dawać efekt leczniczy, a wysoki poziom merytoryczny zapewni mgr Dorota Wawrzycka – dietetyk, edukator zdrowia specjalista ds. żywienia klinicznego, diet coach, prowadząca poradnię żywieniowo-dietetyczną w: NZOZ Artimed i Centrum Medycznym Zdrowe Dziecko w Kielcach. Jednocześnie na spotkaniu chcemy też pokazać naszym uczestnikom praktyczny wymiar tej prezentacji – informują organizatorzy.
Druga część spotkania będzie poświęcona dermokosmetykom, które pomagają chorym w walce z chorobą.
Na spotkanie może przyjść każdy zainteresowany tematyką. Uczestnictwo w konferencji oraz poczęstunek jest bezpłatne. Więcej informacji można uzyskać na stronie: http://luszczyca-kielce.pl/
W Świętokrzyskiem na łuszczycę choruje około 30 tysięcy osób. Krzysztof Stefańczyk, jeden z założycieli Świętokrzyskiego Stowarzyszenia podkreśla, że spotkania mają pomóc chorym w zaakceptowaniu samych siebie. – Chcemy pokazać innym cierpiącym z powodu łuszczycy, że można z nią żyć. Chcemy ich wspierać i być razem z nimi. Próbujemy dotrzeć także do ludzi zdrowych i uzmysłowić im, że łuszczyca nie jest zaraźliwa, że mamy takie same prawa jak inni do leczenia, pracy, normalnego życia – mówi Stefańczyk.