MIASTO
Policyjne kontrole i dziesięć przykładów nieodpowiedzialności


Jak wykazują statystyki, w obecnej sytuacji zdecydowana większość mieszkańców Kielc i powiatu kieleckiego wykazuje odpowiedzialność i stosuje się do zaleceń służb sanitarnych. Ci, którzy zostali poddani kwarantannie, mają świadomość zagrożenia i są systematycznie monitorowani. W niedzielę funkcjonariusze policji skontrolowali ponad 800 osób, poddanych tej procedurze. Stwierdzonych zostało dziesięć naruszeń, wśród których wyjątkową nieodpowiedzialnością wykazał się pewien 43-latek.
Mężczyzna kilka dni temu wrócił z Niemiec. Zgodnie z procedurami, został objęty kwarantanną i wskazał miejsce, gdzie będzie ją odbywał. Niestety, podczas weekendu mundurowi aż dwukrotnie nie zastali go pod wskazanym adresem.
Mężczyzna nie odbierał także telefonu, więc policjanci ponownie zjawili się w rejonie miejsca jego zamieszkania. W nocy z soboty na niedzielę zauważyli 43-latka w okolicach mieszkania, w którym miał odbywać kwarantannę. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu i oświadczył mundurowym, że nie musi przebywać w odosobnieniu, gdyż od jego powrotu do kraju minęły dwa tygodnie. Okazało się jednak, że od tego czasu minęły… dwa dni.
Ostatecznie mężczyzna wrócił do domu. Mundurowi apelują o stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych – za łamanie zasad kwarantanny grozi nagana, grzywna lub nawet kara administracyjna do trzydziestu tysięcy złotych.
Oprócz kontrolowania, mundurowi także pomagają osobom objętym kwarantanną i sprawdzają, czy nie potrzebują oni żywności czy innych niezbędnych artykułów . Upewniają się także o ich dobrym samopoczuciu i stabilnym stanie zdrowia. Obecnie, w naszym województwie objętych kwarantanną jest ponad dwa tysiące osób.
![[FOTO] 79. rocznica pogromu w Kielcach. Uczczono pamięć ofiar](/media/k2/items/cache/3cc26941e55272c6c5ea3caf34bba7e2_L.jpg)


![[FOTO] Solidarność pamiętała o ofiarach pogromu w Kielcach](/media/k2/items/cache/ea24fdf645e747870389ad76b01de782_L.jpg)




