Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Nowości na kieleckich uczelniach

piątek, 11 stycznia 2019 11:47 / Autor: Magdalena Nowak
Nowości na kieleckich uczelniach
Nowości na kieleckich uczelniach
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Od przyszłego roku akademickiego na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego i Politechnice Świętokrzyskiej zaczną działać nowe kierunki.

Uniwersytet Jana Kochanowskiego proponuje kilka nowych kierunków kształcenia, będzie to logopedia oraz jednolite studia magisterskie na pedagogice przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Zmiany szykują się również w filii uniwersytetu znajdującej się w Piotrkowie Trybunalskim oraz na wydziale zamiejscowym UJK w Sandomierzu.

-Wśród nowości jest logopedia ogólna, to kierunek, który do tej pory był specjalnością na Wydziale Humanistycznym. Propozycja skierowana dla osób, które chcą pracować w instytucjach pomagających osobom z wadami wymowy. Zwracamy się w stronę rynku pracy, chcemy otwierać takie kierunki na które jest zapotrzebowanie. Zatrudnień dla logopedów nie braknie, nie tylko w szkolnictwie ale też w innych instytucjach oraz poradniach - informuje Piotr Burda rzecznik uczelni.

Wśród nowości znalazła się także administracja w języku angielskim, to propozycja z której mogą skorzystać studenci filii uniwersytetu znajdującej się w Piotrkowie Trybunalskim. Administracja, tym razem w języku polskim będzie także nowym kierunkiem na wydziale zamiejscowym uniwersytetu, znajdującym się w Sandomierzu.

Dla studentów zainteresowanych kierunkami technicznymi, ciekawe propozycje na  rok akademicki 2019/2020 przygotowała Politechnika Świętokrzyska. Studenci będą mogli kształcić się na kierunku automatyka i elektrotechnika przemysłowa. Ponadto do oferty uczelni dojdą dwie nowe specjalności: eksploatacja i zarządzanie w transporcie oraz automatyka maszyn i procesów. 

.-Nowy kierunek jest bardzo atrakcyjny z punktu widzenia rynku pracy.  Absolwenci różnych kierunków automatyki dostają propozycję pracy od razu po skończeniu studiów, co nas bardzo cieszy. Wstępnie planujemy, że na nowym kierunku będzie się kształciło 30 studentów, jednak jeśli zainteresowanie będzie duże, nie wykluczamy utworzenia dwóch grup ćwiczeniowych - informuje prof. Artur Maciąg, prorektor do spraw studenckich i dydaktyki Politechniki Świętokrzyskiej.

Nowy kierunek oraz specjalizacje utworzone na Politechnice, powstają dzięki wsparciu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO