Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Nie zgłosisz zniszczonej infrastruktury przez SMS. Przynajmniej na razie

środa, 13 sierpnia 2025 15:37 / Autor: Maciej Piętka
Nie zgłosisz zniszczonej infrastruktury przez SMS. Przynajmniej na razie
Nie zgłosisz zniszczonej infrastruktury przez SMS. Przynajmniej na razie
Maciej Piętka
Maciej Piętka

Jakiś czas temu informowaliśmy o pomyśle jednego z radnych, który chciał, aby kielczanie mogli zgłaszać problemy z miejską infrastrukturą również za pomocą SMS-ów. Miasto udzieliło już oficjalnej odpowiedzi na jego interpelację.

Inicjatorem rozwiązania był radny Wiktor Pytlak. – Celem powinno być to, aby każdy mieszkaniec mógł zadbać o swoje sąsiedztwo poprzez informowanie miasta o problemach. Takie rozwiązanie mogłoby poprawić efektywność wydatkowania środków na utrzymanie bieżącej infrastruktury. Myślę, że jego wprowadzenie nie byłoby kosztowne, a mogłoby usprawnić działania miasta – tłumaczył.

Na razie jednak SMS-owe zgłoszenia nie zostaną wprowadzone.

W odpowiedzi na interpelację władze miasta poinformowały bowiem, że obecne kanały kontaktu – w tym platforma „Ulepszamy Kielce”, zgłoszenia telefoniczne, mailowe, osobiste i listowne – spełniają potrzeby mieszkańców. Podkreślono, że codziennie wpływa wiele zgłoszeń, a urzędnicy nie mają problemu z ustaleniem lokalizacji usterek.

Dodano jednak, że w przyszłości możliwe będzie rozważenie uruchomienia SMS-owego systemu jako uzupełnienia obecnych form kontaktu.

Wesprzyj nas!
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO