Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

[VIDEO] Korowód harcerski przeszedł przez Kielce

poniedziałek, 15 lipca 2019 06:58 / Autor: Jakub Suchenia
Jakub Suchenia

Kilkuset harcerzy z różnych miast Polski, a także z Ukrainy i Kanady wzięło udział w barwnym korowodzie 46. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. Uczestnicy przemaszerowali z Placu Moniuszki na Rynek.

Rozśpiewani i roztańczeni uczestnicy wyruszyli z Placu Moniuszki o godzinie 18.45. Przeszli ulicą Sienkiewicza, a następnie Małą i dotarli do Rynku. Na czele korowodu maszerował zespół mażoretkowy Rytm ze Skalbmierza, tuż za nim Szkolno-Gminna Orkiestra Dęta z Morawicy oraz inne zespoły muzyczne i taneczne m.in. z takich miast jak Darłówek, Gdańsk, Łódź, Wrocław. Wśród uczestników były także zespoły z Ukrainy Chór dziecięco-młodzieżowy Młode Liście i Zespół Taneczny Aksamit, a także zespoły z Kanady i Armenii.

– Przyjechaliśmy z zespołem na festiwal ze Skalbmierza jest to miejscowość na południu województwa świętokrzyskiego. W czasie korowodu nasz zespół, pięknym układem poprowadził kolumnę korowodu. Jestem tutaj na Festiwalu z dziewczynami już po raz 15 albo nawet 16 – mówi Jolanta, opiekunka zespołu mażoretkowego Rytm ze Skalbmierza.

– Jesteśmy po raz 16 na Festiwalu harcerskim. Kielce są bardzo przyjaznym miastem. Czujemy się tutaj świetnie i swobodnie. Przed każdym występem pojawia się lekki stres, ale gdy jesteśmy na scenie, to wszystko mija. Bardzo cieszymy się, że możemy tutaj wystąpić. W czasie korowodu tańczyłyśmy z rekwizytami i prowadziłyśmy korowód – dodaje Amelia z zespołu Rytm

Filmik z korowodu jest dostępne na naszym profilu na Facebooku.

https://www.facebook.com/radioemkielce/videos/32504101511760

Wkrótce więcej informacji 

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO