MIASTO

Koniec marzeń AZS

piątek, 24 kwietnia 2015 13:18 / Autor: Piotr Michalec
Piotr Michalec

AZS Politechnika Świętokrzyska Galeria Echo Kielce przegrała swój drugi mecz w turnieju z zespołem MKK Gniezno 74:62 (43:30). Porażka ta przekreśla szanse na awans naszej drużyny do 2 ligi.

Akademicy już od początku spotkania nie mogli nawiązać wyrównanej walki z zawodnikami z Gniezna. Szczególnie w pierwszej połowie zakończonej wynikiem 43:30 na korzyść gości Piotr Golasiński swoimi szybkimi i dynamicznymi wejściami pod kosz raz za razem rozmontowywał obronę kielczan. Wtórował mu Dariusz Dobrzycki, który grał w tym meczu z bardzo dobrą skutecznością rzutów z gry. Zawodnicy ci byli najlepszymi strzelcami MKK Gniezno. Zdobyli kolejno 24 i 23 punkty.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Gnieźnianie utrzymywali swoją dobrą grę nie pozwalając dogonić się zawodnikom naszej drużyny. Nie pomogły nawet 22 punkty najskuteczniejszego z kielczan Artura Busza.

Tym samym druga porażka w turnieju stała się faktem. Niestety biorąc pod uwagę wcześniejszą wygraną zespołu Itago Gdynia z KS Rosa-Sport Radom 69:67 (28:34), AZS stracił szanse na awans do 2 ligi.

W ostatnim meczu turnieju (niedziela 26 kwietnia) nasza drużyna podejmie zespół z Radomia. Mecz odbędzie się o godzinie 14:00 przy al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 7 w Kielcach.