MIASTO
Kobieta nowym szefem kieleckiej Straży Miejskiej


Renata Gruszczyńska wygrała konkurs na stanowisko komendanta kieleckiej Straży Miejskiej. Od kilku lat pełniła ona funkcję wicedyrektora Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Kielcach.
Spośród zaproszonych na postępowanie osób uzyskała najwyższy wynik. Do konkursu przystąpiło 7 osób.
"Według Członków Komisji, w tym psychologa - Pani Renata Gruszczyńska jest osobą o odpowiednich predyspozycjach osobowościowych, takich jak: zdolności kierownicze, komunikatywność, umie radzić sobie z sytuacjami skomplikowanymi oraz podejmować trudne decyzje, ponadto jest osobą odważną i dążącą do wyznaczonego celu. Wszystkie wymienione wcześniej cechy w połączeniu z doświadczeniem, kwalifikacjami oraz wiedzą rokują prawidłowe wykonywanie zadań na stanowisku komendanta." – czytamy w oficjalnym komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej urzędu miasta.
Przypomnijmy, że poprzedni komendant Władysław Kozieł podał się w połowie stycznia do dymisji. Swoją funkcję pełnił od 2003 roku.
![[FOTO] Pikietowali przeciwko edukacji zdrowotnej w szkołach](/media/k2/items/cache/2f661333336842d37ab68664b16f05fb_L.jpg)

![[FOTO] Kielce upamiętniły ofiary zamachów na WTC](/media/k2/items/cache/6716bf5bf2735ffd2144560bb3120ed0_L.jpg)





