MIASTO
Kieleckie liceum w międzynarodowym projekcie!
V LO im. ks. Piotra Ściegiennego wraz z Regionalnym Centrum Wolontariatu przystępują do realizacji międzynarodowego projektu „Lekcje z lockdownu”. W ramach inicjatywy kieleccy nauczyciele wymienią się tzw. dobrymi praktykami z gronem pedagogicznym z Wielkiej Brytanii oraz Słowacji.
- Kieleckie liceum rozpoczyna współpracę z zagranicznymi organizacjami oraz szkołami. Jej celem jest podzielenie się doświadczeniami edukacyjnymi z czasu pandemii. Wszystko zostanie spisane w „podręczniku dobrych praktyk” – mówi radny Michał Braun.
- Chcemy pokazać, że Kielce świetnie poradziły sobie w tych trudnych czasach. Z naszych doświadczeń skorzystają szkoły w innych krajach, a następnie zostaną one również rozpromowane w całej Unii Europejskiej – dodaje.
Realizacja projektu potrwa do kwietnia 2023 roku. Będą w nim uczestniczyć trzy państwa – Słowacja, Wielka Brytania i Polska.
- Projekt jest skierowany do nauczycieli szkół średnich, a jego głównym celem jest stworzenie pakietu metod, które pozwolą inaczej spojrzeć na naukę zdalną - mówi Justyna Kukułka, dyrektor V LO.
- Oprócz wspomnianej publikacji zwieńczeniem projektu będzie stworzenie przestrzeni wirtualnej – platformy, na której pojawią się wszystkie metody. Ta będzie cały czas otwarta, dzięki czemu każdy będzie mógł dodawać na bieżąco swoje nowe pomysły – dodaje.
W czwartkowej (29 lipca) konferencji wziął również udział prezydent Kielc, Bogdan Wenta. - Myślę, że trudna sytuacja epidemiologiczna przyczyniła się do wzrostu kreatywności. Jeżeli mówimy o przestrzeni edukacji, w której dużą rolę odgrywa także wolontariat, pandemia narzuciła nam pewne warunki. Dzielenie się dobrymi praktykami może pozytywnie wpłynąć na jakość nauczania i dostęp do nauki – stwierdził Bogdan Wenta.