Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

KBO 2022. Nie wszystkie projekty uda się zrealizować w tym roku

poniedziałek, 04 września 2023 15:26 / Autor: Weronika Karyś
KBO 2022. Nie wszystkie projekty uda się zrealizować w tym roku
kielce.eu
KBO 2022. Nie wszystkie projekty uda się zrealizować w tym roku
kielce.eu
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Póki co miasto oddało do użytku dziesięć z 37 zwycięskich projektów ubiegłorocznej edycji Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Pozostałe dwadzieścia sześć jest obecnie w trakcie realizacji, a jeden – przed rozpoczęciem prac.

Już niebawem, bo w trzecim kwartale bieżącego roku, do użytku ma zostać oddany m.in. integracyjny plac zabaw Na Stoku, edukacyjne miasteczko rowerowe i domki dla kotów wolno żyjących.

Z kolei do końca 2023 roku w mieście mają zostać zrealizowane przede wszystkim trzy projekty inwestycyjne duże, w ramach których zmieni się przestrzeń wokół Szkoły Podstawowej numer 1 i LO im. Juliusza Słowackiego (podpisano już umowy na wykonanie). Nowy blask odzyska Baza Zbożowa (ogłoszono przetarg). W przestrzeni miasta pojawi się również plac zabaw na Barwinku, kaczkomat nad zalewem i sto nowych ławek w śródmieściu.

– Wszystkie projekty zostały rozpoczęte i są już zakończone albo w trakcie realizacji. Tylko trzech z nich nie uda nam się zrealizować w tym roku. Wynika to jednak z nie do końca zależnych od nas kwestii – informuje Marcin Januchta, rzecznik prasowy prezydenta Kielc.

Chodzi m.in. o jeden projekt inwestycyjny mały „Rowerem pod prąd!”.

– Czyli wprowadzenie w ścisłym centrum miasta, tam gdzie ulice są jednokierunkowe, kontr ruchu rowerowego. Miasto zleciło opracowanie projektu na to zadanie i udało się go wykonać. Żadna firma nie była jednak chętna do realizacji zadania, czyli wykonania oznakowania poziomego. Dwukrotnie ogłaszany przetarg zakończył się fiaskiem. To sprawia, że w tym roku nie uda nam się zrealizować tego zadania. Oznakowanie poziome wymaga bowiem sprzyjających warunków pogodowych. Opady deszczu czy też później śniegu oraz ujemna temperatura wpływają na niekorzyść. W związku z tym zawnioskowano do prezydenta o wpisanie działania w plan na przyszły rok. To będzie procedowane na najbliższej sesji rady miasta – tłumaczy Januchta.

W drugim kwartale 2024 roku zostaną zrealizowane również dwa projekty zielone (nasadzenia drzew).

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO