MIASTO
Interweniowali w sprawie awantury, zatrzymali sprawcę kradzieży
W ręce mundurowych z kieleckiego oddziału prewencji wpadł w sobotni wieczór 25-letni mieszkaniec naszego miasta. Mężczyzna wszedł do niezamkniętego mieszkania i przywłaszczył sobie cudzy portfel.
Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór po godzinie 20. Do dyżurnego komisariatu z ulicy Paderewskiego wpłynęło wtedy zgłoszenie o awanturze.
- Przypadkowy świadek informował, że na jednej z klatek schodowych mężczyzna przytrzymuje drugą osobę. Policjanci szybko ustalili powód zajścia - okazało się, że 29-latek zatrzymał mężczyznę, który chwilę wcześniej wszedł do jego niezamkniętego mieszkania – wyjaśnia Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.
Funkcjonariusze ustalili, że notowany w przeszłości 25-latek zabrał z lokalu portfel, w którym znajdowało się 750 złotych, a także karty płatnicze i dokumenty. Nieproszony gość został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu – grozi mu pięć lat więzienia.

![[FOTO] Słodki upominek, albo rózga. Kierowco: jedź bezpiecznie!](/media/k2/items/cache/b5bf811784e792a6c164ba3d9d7bfeaf_XS.jpg)



![[AKTUALIZACJA] Zderzenie dwóch ciężarówek w Kostomłotach](/media/k2/items/cache/9fafdf498f1dc99012c7fcff964ac14c_XS.jpg)