Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

[INTERWENCJA] Jest niepełnosprawny, nie może kupić identyfikatora. Kto ma racje?

czwartek, 28 stycznia 2021 15:19 / Autor: Michał Łosiak
[INTERWENCJA] Jest niepełnosprawny, nie może kupić identyfikatora. Kto ma racje?
[INTERWENCJA] Jest niepełnosprawny, nie może kupić identyfikatora. Kto ma racje?
Michał Łosiak
Michał Łosiak

– Mimo, że według prawa mam ważne orzeczenie o niepełnosprawności, to nie mogę otrzymać identyfikatora – skarży się na odmowę Miejskiego Zarządu Dróg nasz Czytelnik, pan Marek. Zdecydowaliśmy się sprawdzić, czy miejscy urzędnicy działają zgodnie z prawem.

Pan Marek posiada orzeczenie o niepełnosprawności do listopada 2020 roku. Rządowa ustawa jednak przedłużyła jego ważność do 60 dni po czasie ogłoszenia końca pandemii. Problem pojawił się, gdy nasz Czytelnik chciał zakupić abonament w Strefie Płatnego Parkowania.

– Dzięki orzeczeniu mam Kartę Parkowania, która uprawnia do posiadania odpowiedniego identyfikatora. Ten z kolei dawał mi możliwość kupienia abonamentu na darmowe parkowanie w centrum. Niestety, Miejski Zarząd Dróg odmówił mi tego, ze względu na - ich zdaniem - brak ważnego orzeczenia. Mam jednak do tego prawo i będę się o taki identyfikator starał – mówi nam zbulwersowany pan Marek.

Inną interpretację przepisów przedstawił kierownik Strefy Płatnego Parkowania, Mirosław Kruszyna.

– Wiemy, że ustawodawca przedłużył ważność orzeczeń, dlatego tolerujemy parkowanie na kopertach w strefie przez osoby z nieważnymi Kartami Parkingowymi. Nie możemy jednak przyznać identyfikatora, ponieważ systemowo nie jest to dozwolone. Nie możemy określić, kiedy skończy się epidemia i na jaki czas wydać identyfikator. Taki przypadek jak ten, o którym mówimy to jednak rzadkość  – uważa kierownik.

Identyfikator uprawnia do zakupu abonamentu na parkowanie w płatnej strefie w cenie dziesięciu złotych. Bez zniżek, taka usługa kosztuje 1200 złotych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO