Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 45.

MIASTO

"Iluzje, pejzaże" i historia Kielc

czwartek, 24 października 2013 10:05 / Autor:
"Iluzje, pejzaże" i historia Kielc
"Iluzje, pejzaże" i historia Kielc

Muzeum Historii Kielc zaprasza na wystawy i spotkania.

26 października, godz. 10.00  W Klubie nad Silnicą odbędzie się prelekcja Marii Trylskiej pt. „Wyprawa szlakami historii państwa polskiego i polskiej literatury - Białoruś, Łotwa, Litwa”. Tego samego dnia o godz. 17.00 w ramach XXXII Miedzynarodowego Festiwalu JEUNESSES MUSICALES odbędzie sie koncert kameralny z udziałem Ludmiły Worobec-Witek, Agnieszki Tomaszewskiej-Jasiak i Artura Jaronia.

Dzień później, 27 października o godz. 12 Muzeum zaprasza na spotkanie z cyklu „W samo południe" na wystawie pt. „Iluzje i pejzaże”. Tym razem z autorem wystawy, znanym fotografikiem Antonim Myśliwcem. Na spotkaniu dostępne będą kolekcjonerskie katalogi wystawy z autografem autora oraz gadżety związane z wystawą.

16 listopada o godz. 17 zaplanowano spotkanie wspomnieniowe o znanym kieleckim plastyku Zbigniewie Kurkowskim.  

Jednocześnie Muzeum zaprasza do oglądania czasowych wystaw. Jeszcze tylko do 27 października w Małej Galerii MHK  można oglądać wystawę fotografii  „Stanisław Lipka (1913-1993). Wystawa fotografii z daru rodziny”. Muzeum przygotowało ekspozycję kilkudziesięciu prac Stanisława Lipki cenionego przedstawiciela Kieleckiej Szkoły Krajobrazu, będącą zapowiedzią wystawy monograficznej, która powstanie w oparciu o całość ofiarowanego daru. 

Od 11 października na Rynku można oglądać dwie wystawy planszowe. Pierwsza poświęcona jest dziejom Państwowego Instytutu Geologicznego w Kielcach, a druga historii kieleckiego harcerstwa.

Od września do końca listopada w warszawskim Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego eksponowana jest wystawa „Józef Teliga (1914 - 2007)". Jest to biograficzna wystawa prezentująca niezwykły życiorys żołnierza wywiadu Armii Krajowej i Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, współtwórcy NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych, więźnia stanu wojennego, działacza Ogólnopolskiego Komitetu Oporu Rolników i Niezależnego Ruchu Ludowego „Solidarność”, a także jednego z odtwórców Polskiego Stronnictwa Ludowego. Na 10 planszach można zobaczyć dzieje całej interesującej rodziny Teligów, a także zdjęcia i dokumenty ilustrujące koleje życia jednego z „11 dzielnych” Ziemi Świętokrzyskiej.

Już od czerwca 2013 r. Muzeum Historii Kielc zaprasza Państwa na wystawę pt. „W DAWNYCH KIELCACH” eksponowaną w zabytkowych wnętrzach Hotelu i Restauracji Willa Hueta przy ul. Słowackiegow Kielcach. Ekspozycja ukazuje charakterystyczne miejsca, klimat i architekturę naszego miasta na przełomie XIX i XX wieku oraz w latach II Rzeczypospolitej.

Ważnym elementem wystawy są fotografie związane z postacią Władysława Huêta, profesora rysunku w kieleckiej Szkole Handlowej. Wystawa współtworzy wystrój zabytkowej willi, jednego z najpiękniejszych budynków miasta, którą Władysław Huêt zaprojektował i wybudował w 1908 r. 

W Klubie Studenta w budynku ENERGIS Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach można oglądać wystawę ilustrującą 285-letnie dzieje najstarszej kieleckiej szkoły średniej – I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego przygotowaną w 2010 r. z okazji jubileuszu szkoły i zjazdu Żeromszczaków przez Stowarzyszenie Absolwentów „Żeromszczacy” i Muzeum Historii Kielc.

Do końca 2013 r. w Muzealnej Izbie Górnictwa Kruszcowego w Miedziance eksponowana jest wystawa fotografii Pawła Suchanka pt. „Miedzianka – miejsca i ludzie”.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO