MIASTO
Dialog na ulicy. Solidarność znów zaprotestuje


Świętokrzyska Solidarność zapowiada na przyszły tydzień masową manifestację w obronie pracowników CPP PREMA SA.
Ma to być odpowiedź na brak decyzji Zarządu spółki i Ministra Skarbu odnośnie odwołania prezesa, którego usunięcia związkowcy i pracownicy domagali się podczas tego tygodniowej pikiety pod zakładem pracy.
„Traktujemy to jako kontynuację działań pozorowanych, prowadzących do eskalacji konfliktu z niekorzyścią dla przedsiębiorstwa i ludzi w nim pracujących. Taka postawa właściciela, czyli Ministra Skarbu Państwa odzwierciedla podejście władzy do partnerów społecznych i szerzej – do dialogu społecznego. Aktualna władza sprowadza ten dialog na ulicę” – pisze w oświadczeniu Waldemar Bartosz, szef świętokrzyskiej Solidarności.
Związkowcy i załoga Premy domagają się odejścia prezesa, przekonując, że stosuje represje wobec pracowników po tym, jak negocjowali pakiet socjalny z inwestorem, który wycofał się z planów prywatyzacji spółki.



![[WIDEO] Czterolatek sam na rowerze. Zauważyli go policjanci](/media/k2/items/cache/612ffdc7f9a3268221d6c3f34b7d4d98_L.jpg)




