Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Co łączy piłkę ręczną i ekologię? Wyjątkowe zajęcia w SP nr 39

poniedziałek, 07 marca 2022 11:49 / Autor: Aleksandra Rękas
Co łączy piłkę ręczną i ekologię? Wyjątkowe zajęcia w SP nr 39
Co łączy piłkę ręczną i ekologię? Wyjątkowe zajęcia w SP nr 39
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 39 mieli dziś okazję wziąć udział w nietypowej lekcji. Nauczycielami stali się zawodnicy Łomży Vive Kielce, którzy wytłumaczyli dzieciom, co wspólnego ma ekologia ze sportem i razem z nimi poćwiczyli kroki do… pojemnika na elektrośmieci.

Ekologia i piłka ręczna to dwa różne światy? Nic bardziej mylnego!

- Po pierwsze i najważniejsze: piłka ręczna jest sportem zespołowym, a współpraca poszczególnych zawodników jest gwarantem sukcesu. Podobnie jest w działaniach na rzecz ekologii. Wszyscy powinniśmy działać razem, jak jedna drużyna, tylko wtedy odniesiemy sukces. Po drugie: handball jest uznawany za jeden z najszybszych sportów na świecie, na boisku tempo gry jest błyskawiczne, analogicznie jak zmiany, które obserwujemy w kontekście środowiska naturalnego – mówi Szymon Sićko, zawodnik nr 9 Łomży Vive Kielce.

Jak wyjaśnia Karolina Kędzierska z Fundacji Odzyskaj Środowisko, głównym celem akcji jest kształtowanie u dzieci pozytywnych postaw.

- Dzieciaki dowiedziały się dziś z czego wykonany jest ul z recyclingu, porozmawiały także ze sportowcami, którzy opowiedzieli im o tym, jakie cechy warto w sobie wypracować. Nie zabrakło zabaw – uczniowie segregowali śmieci, rzucając odpady do odpowiednich pojemników – mówi Kędzierska.

Warsztaty ekologiczne organizowane są w ramach projektu Elektryczne Śmieci przez Fundację Odzyskaj Środowisko i RLG Polska, a ich partnerem jest Łomża Vive Kielce

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO