Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Chcesz cofnąć się w czasie o kilkaset milionów lat? Odwiedź Geonaturę!

poniedziałek, 28 marca 2022 14:09 / Autor: Aleksandra Rękas
Chcesz cofnąć się w czasie o kilkaset milionów lat? Odwiedź Geonaturę!
Geonatura Kielce
Chcesz cofnąć się w czasie o kilkaset milionów lat? Odwiedź Geonaturę!
Geonatura Kielce
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Centrum Geoedukacji Geonatura Kielce ma nie lada gratkę dla dzieci i dorosłych. Na wystawie "Chronos" mogą oni zobaczyć, jak nasz region wyglądał kilkaset milionów lat temu i... jakie morskie stwory w nim mieszkały. Na wszystkich fanów mocnych wrażeń czeka też kino 5D.

Z obejrzenia wystawy „Chronos” zadowolony będzie każdy mały fan morskich stworów czy dinozaurów. Prezentuje ona przeszłość geologiczną Gór Świętokrzyskich.

- Zwiedzając cofamy się w czasie o kilkaset milionów lat, gdy Kielce i okolice zalane były przez ciepłe, tropikalne morze. Poznajemy organizmy, które żyły w prehistorycznym morzu. Zwiedzanie może odbywać się w formie gry terenowej – wtedy, w różnych miejscach ukryte są zagadki, a zadaniem uczestników jest znalezienie odpowiedzi – opowiada Martyna Sutowicz-Kwiecińska, zastępca kierownika Centrum Geoedukacji.

Zwieńczeniem zwiedzania jest wizyta w kinie 5D. Podczas seansu na własnej skórze możemy poczuć gorące powietrze tropików.

- W trakcie oglądania filmu nie brakuje efektów specjalnych – podmuchów wiatru, zapachów, ruszających się foteli – dodaje Martyna Sutowicz-Kwiecińska.

Zwiedzanie odbywa się codziennie, od wtorku do niedzieli. Wystarczy bezpłatnie zarezerwować miejsce poprzez link https://bilety.geonatura-kielce.pl/rezerwacja/termin.html?y=2022&m=4&d=3.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO