MIASTO
Biznesplan w jeden weekend
Dostaną kilkadziesiąt godzin, by stworzyć zespoły, opracować biznesplan i zaprezentować go przed jury. W Kieleckim Parku Technologicznym po raz pierwszy w naszym mieście odbędzie się Startup Weekend, wydarzenie organizowane w wielu krajach całego świata. Maciej Balasiński, jeden z organizatorów przedsięwzięcia mówi, że to nie jest zwykła konferencja, lecz prawdziwe, intensywne szkolenie.
Startup Weekend ma uczyć, jak w 54 godziny stworzyć produkt, który jest gotowy do wejścia na rynek globalny. Poza uczestnikami, w wydarzenie angażuje się 15 mentorów. Są to osoby związane z funduszami inwestycyjnymi, właściciele firm, które same kiedyś były startupami, programiści, graficy oraz osoby dobrze radzące sobie w tworzeniu modeli biznesowych. Oni będą w stanie zweryfikować padające w Kielcach pomysły. Zadaniem mentorów będzie pomoc w doprecyzowaniu każdego szczegółu produktu.
W wydarzeniu weźmie udział 70-80 osób, które najprawdopodobniej się nie znają. Chętni będą mogli zaprezentować swoje pomysły na biznes w piątek 18 marca o godzinie 18. Czas jednej prezentacji to jedna minuta. Następnie te osoby zgłoszą zapotrzebowanie na osoby zajmujące się konkretną specjalizacją. - Na przykład pomysłodawcy do swojego projektu będą potrzebowali grafików i programistów. To będzie czas, by to zakomunikować – objaśnia Maciej Balasiński.
Po prezentacjach pozostałe osoby z sali dołączą do danych projektów tworząc zespoły. Powstanie ich około 10. Potem, pod okiem mentorów pracować będą przez sobotę i niedzielę, by doprecyzować koncepcję, którą przedstawią jury i inwestorom 20 marca około godziny 18. - Poza satysfakcją z dobrego pomysłu na biznes liczymy na świetną zabawę – mówi organizator wydarzenia.
Podczas kieleckiego Startup Weekendu preferowane będą pomysły wiążące się z branżą IT. W idealnym zespole powinna się znaleźć osoba nietechniczna mająca pojęcie o wprowadzaniu produktu na rynek, programista, który dopracuje kwestie techniczne oraz grafik dbający o wizualną stronę projektu.
Maciej Balasiński mówi, że dla mentorów to okazja, by podpatrzeć jakie pomysły mają ludzie w naszym środowisku. Dodaje, że już wiele przedsiębiorstw powstało dzięki podobnym wydarzeniom.
Więcej szczegółów można znaleźć TUTAJ.