MIASTO
Bezpieczniej na świętokrzyskich drogach


Świętokrzyscy policjanci dokonali porównania sytuacji na drogach w ostatnich dwunastu miesięcach z rokiem 2014 . Z wyliczeń funkcjonariuszy wynika, że jest bezpieczniej – dochodzi do mniejszej ilości wypadków, co za tym idzie jest mniej zabitych i rannych.
W porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym na drogach regionu liczba wypadków zmalała o 20. Taki wynik skutkuje zmniejszeniem ilości poszkodowanych, w 2015 roku zginęło o 33 osoby mniej, a o 20 zmniejszyła się liczba rannych.
-Biorąc pod uwagę powyższe dane odnośnie mniejszej liczby osób poszkodowanych w wypadkach, wyraźnie można zauważyć, że świadomość użytkowników ruchu drogowego na temat bezpieczeństwa stale wzrasta.– informują policjanci.
Pomimo tych pozytywnych informacji funkcjonariusze nadal apelują, aby kierowcy nie ulegali rutynie i cały czas przestrzegali zasad bezpieczeństwa na drodze. Nadmierna prędkość, alkohol i nieprawidłowo wykonywane manewry na drodze nie są dobrym sprzymierzeńcem kierowców.





![[AKTUALIZACJA] Awaria wodociągu na ul. Orkana](/media/k2/items/cache/25d042d7b8b15ab164d60bc83ffcd8ab_L.jpg)


![[FOTO] Służba Więzienna świętowała na Karczówce](/media/k2/items/cache/00505c208803caed01d2c1eaf6366f01_L.jpg)