MIASTO
Świątynie w Skarbcu
Dwuletnie prace konserwatorskie w średniowiecznych kościołach świętokrzyskich udokumentowane: ukazał się album pt. Skarbiec Świętokrzyski.
Album jest kroniką i zwieńczeniem dwuletniego programu realizowanego przez Stowarzyszenie ArsSacra, działającego na rzecz ochrony i promocji sztuki sakralnej. Kilkadziesiąt odnowionych z pomocą unijnego dofinansowania świątyń zostało połączonych w jeden szlak sakralnej architektury średniowiecznej. - Przy okazji prac konserwatorskich udało nam się dokonać wyjątkowych odkryć – zacheca do lektury i ruszenia wyjątkowym szlakiem ks. Paweł Tkaczyk, diecezjalny konserwator zabytków i prezes Stowarzyszenia.
Szlak powstały podczas konserwacji świątyń ma w sumie 500km długości, biegnie m.in. przez Radkowice, Bodzentyn Chęciny, Mnichów czy Wiślicę.
Projekt renowacji objął 32 świątynie, ma być kontynuowany w kolejnych latach.








