Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Zaskakująca i niezrozumiała zmiana na stanowisku dyrektora Kieleckiego Centrum Kultury

czwartek, 16 listopada 2023 17:05 / Autor: Radio eM
Zaskakująca i niezrozumiała zmiana na stanowisku dyrektora Kieleckiego Centrum Kultury
fot. UM Kielce
Zaskakująca i niezrozumiała zmiana na stanowisku dyrektora Kieleckiego Centrum Kultury
fot. UM Kielce
Radio eM
Radio eM

Prezydent Kielc Bogdan Wenta powołał Agatę Kiimczak-Kołakowską na stanowisko pełniącej obowiązki dyrektora Kieleckiego Centrum Kultury. Funkcję przejmie w niedzielę, 19 listopada. Ze stanowiskiem pożegna się obecnie pełniąca obowiązki Augustyna Nowacka, która kierowała KCK od listopada 2019 roku.

Zmiana na stanowisku dyrektora KCK jest zaskakująca. Zdziwieni są nią rozmawiający z nami pracownicy i zarządzajacy innymi miejskimi instytucjami kultury. Zawrzało też w sieci. Pod postem na profilu facebookowym Miasta Kielce, na którym ogłoszono decyzję, można znaleźć kilka krytycznych opinii. "Augustyna Nowacka postawiła w tym mieście kulturę na nogi. Jest synonimem kreatywności, pasji i zaangażowania. Pozbywanie się takiego pracownika to strzał w kolano, zresztą - nie pierwszy w tej kadencji, więc w sumie nie powinien dziwić. Decyzja zupełnie niezrozumiała i błędna"- napisała Marta Sowińska. W treści postów można odnaleźc również te witające nową dyrektorkę KCK.

Komunikat Urzędu Miasta Kielce jest krótki i w żaden sposób nie odnosi się do powodów decyzji prezydenta Bogdana Wenty. Bedziemy starali się zdobyć komentarz Wenty do jego decyzji.  

„Pani Agata Klimczak-Kołakowska jest absolwentką Szkoły Muzycznej II stopnia w Lublinie, Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego (dyplom: 2013) w Krakowie oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalizacją Zarządzanie Instytucjami Kultury (2016).

Jest współtwórczynią Teatru Piosenki. Reżyseruje, organizuje i współprodukuje widowiska artystyczne. Od 2017 r. związana z Ośrodkiem Kultury w Tarczynie, gdzie była kierownikiem artystycznym. Równocześnie współpracuje z instytucjami artystycznymi z całego kraju (Piwnica pod Baranami - płyta ,,Ogrody złudzeń” (2018); CK w Lublinie- spektakl ,,Odpowiedzi spłonęły” (2018); wydawnictwem MTJ- cykl ,,Dobre Piosenki (od 2016), płyta ,,Słynny, niebieski prochowiec” L. Cohen w nowych przekładach R. Kołakowskiego (2017), Osiecka w popkulturze (2018), Młodzi Osieckiej (2019), Bardowie i poeci (2019)", czytamy na fb Urzędu Miasta

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO