KULTURA
Zaskakująca i niezrozumiała zmiana na stanowisku dyrektora Kieleckiego Centrum Kultury
Prezydent Kielc Bogdan Wenta powołał Agatę Kiimczak-Kołakowską na stanowisko pełniącej obowiązki dyrektora Kieleckiego Centrum Kultury. Funkcję przejmie w niedzielę, 19 listopada. Ze stanowiskiem pożegna się obecnie pełniąca obowiązki Augustyna Nowacka, która kierowała KCK od listopada 2019 roku.
Zmiana na stanowisku dyrektora KCK jest zaskakująca. Zdziwieni są nią rozmawiający z nami pracownicy i zarządzajacy innymi miejskimi instytucjami kultury. Zawrzało też w sieci. Pod postem na profilu facebookowym Miasta Kielce, na którym ogłoszono decyzję, można znaleźć kilka krytycznych opinii. "Augustyna Nowacka postawiła w tym mieście kulturę na nogi. Jest synonimem kreatywności, pasji i zaangażowania. Pozbywanie się takiego pracownika to strzał w kolano, zresztą - nie pierwszy w tej kadencji, więc w sumie nie powinien dziwić. Decyzja zupełnie niezrozumiała i błędna"- napisała Marta Sowińska. W treści postów można odnaleźc również te witające nową dyrektorkę KCK.
Komunikat Urzędu Miasta Kielce jest krótki i w żaden sposób nie odnosi się do powodów decyzji prezydenta Bogdana Wenty. Bedziemy starali się zdobyć komentarz Wenty do jego decyzji.
„Pani Agata Klimczak-Kołakowska jest absolwentką Szkoły Muzycznej II stopnia w Lublinie, Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego (dyplom: 2013) w Krakowie oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalizacją Zarządzanie Instytucjami Kultury (2016).
Jest współtwórczynią Teatru Piosenki. Reżyseruje, organizuje i współprodukuje widowiska artystyczne. Od 2017 r. związana z Ośrodkiem Kultury w Tarczynie, gdzie była kierownikiem artystycznym. Równocześnie współpracuje z instytucjami artystycznymi z całego kraju (Piwnica pod Baranami - płyta ,,Ogrody złudzeń” (2018); CK w Lublinie- spektakl ,,Odpowiedzi spłonęły” (2018); wydawnictwem MTJ- cykl ,,Dobre Piosenki (od 2016), płyta ,,Słynny, niebieski prochowiec” L. Cohen w nowych przekładach R. Kołakowskiego (2017), Osiecka w popkulturze (2018), Młodzi Osieckiej (2019), Bardowie i poeci (2019)", czytamy na fb Urzędu Miasta