Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Zagrali klasykę na dworcu. Zapowiadają Świętokrzyskie Dni Muzyki Dawnej

wtorek, 18 czerwca 2024 20:21 / Autor: Łukasz Czerwiak
Zagrali klasykę na dworcu. Zapowiadają Świętokrzyskie Dni Muzyki Dawnej
Zagrali klasykę na dworcu. Zapowiadają Świętokrzyskie Dni Muzyki Dawnej
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Na kieleckim dworcu autobusowym wybrzmiały… klasyczne utwory. Występ młodzieży promuje tegoroczną edycję Świętokrzyskich Dni Muzyki Dawnej.

W sierpniu rozpoczną się Świętokrzyskie Dni Muzyki Dawnej. Zanim jednak melomani wezmą w nich udział, organizatorzy zapraszają na koncerty promujące wydarzenie. Pierwszy z nich odbył się na… dworcu autobusowym w Kielcach.

– Może to nie jest sala koncertowa, ale jak się okazuje tutaj też można grać muzykę klasyczną. Spotyka się to z przyjaznym przyjęciem osób, które przechodzą i przystają na chwilę, aby posłuchać – opowiada Katarzyna Sroka, wicedyrektor Zespołu Szkół Muzycznych w Kielcach.

Przed publicznością złożoną z pasażerów zagrali młodzi muzycy z Zespołu Szkół Muzycznych w Kielcach. Wśród nich była 14-letnia Maja Górecka, która gra na oboju.

– Nie grałam nigdy w takim miejscu, ale bardzo się cieszę, że miałam okazję. Troszeczkę szumiało, czasem wiatr targał nutami, ale generalnie było bardzo fajnie – mówi.

Z kolei szóstego lipca organizatorzy zapraszają na wydarzenie w Wąchocku. Niespełna miesiąc później, bo czwartego sierpnia w kościele dominikańskim w Sandomierzy wystąpi zespół Trinus. Sam festiwal rozpocznie się 15 sierpnia. Obejmie on koncerty w najpiękniejszych miejscach regionu, ale również Akademię Kielcensis, gdzie młodzi adepci muzyki dawnej będą szkolić się pod okiem wybitnych specjalistów. Wkrótce będziemy informować o programie imprezy.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO