Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Temperatura rośnie. Finał OFF Fashion już za chwilę

czwartek, 01 czerwca 2017 21:08 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
fot. Dariusz Skrzyniarz / archiwum
Dariusz Skrzyniarz

Punkt kulminacyjny tegorocznego konkursu dla projektantów mody OFF Fashion coraz bliżej. W ten piątek w Bazie Zbożowej odbędą się półfinałowe pokazy. Dzień później publiczności i jurorom zaprezentują się finaliści. W sobotni wieczór poznamy także zwycięzców 19. edycji imprezy Kieleckiego Centrum Kultury.

Biuro Konkursowe w Bazie Zbożowej otwarte zostanie już o godzinie 8 rano. Do godziny 14 projektanci, którzy zakwalifikowali się do półfinału mają czas na rejestrację i odbiór numeru startowego. Niemal jednocześnie artyści będą dobierać modelki i modele, którzy pomogą jak najlepiej zaprezentować konkursowe kolekcje. Pokaz mody, podczas którego zobaczymy ponad 100 projektów rozpocznie się o godzinie 18. Natomiast o 20.30 poznamy grupę 20 zakwalifikowanych do sobotniego finału projektów.

W sobotę w Kieleckim Centrum Kultury będzie wręcz wrzało już przed południem. Od godziny 10 modelki będą czesane i malowane. Przygotowania do finału będą trwały niemal cały dzień. Odbędzie się także próba pokazu i obowiązkowa sesja zdjęciowa dla projektantów oraz modelek. Uroczysta gala z występami artystycznymi i pokazem mody rozpocznie się o godzinie 19 na dużej scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Swoich faworytów wybiorą jurorzy i publiczność. Laureat głównej nagrody otrzyma czek na 15 tysięcy złotych.

W jurorskiej loży zasiądzie w sumie 12 specjalistów. Reprezentują oni zarówno świat mody, mediów, jak i nauki i produkcji. W tym roku są to: duet Paprocki i Brzozowski, Lidia Popiel, Wojciech Grzybała, Michał Zaczyński, Mariusz Przybylski, Katarzyna Zawadzka, Connie Vaever, Robert Kupisz, Jakub „Jacob” Bartnik, Bianca Cimiotta Lami i Xuefei Sun.

W tym roku konkursowi OFF Fashion przyświeca hasło „Cinema”. To znaczy, że projektanci w zgłoszonych pracach mieli nawiązać do gwiazd srebrnego ekranu czy najwybitniejszych produkcji filmowych. Możliwości było wiele, ponieważ artyści mieli niemal nieograniczone pole do popisu w interpretowaniu zaproponowanego hasła.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO