Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Nowy repertuar kina Helios

środa, 06 lipca 2022 15:17 / Autor: Aleksandra Rękas
Nowy repertuar kina Helios
Kino Helios
Nowy repertuar kina Helios
Kino Helios
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Od ósmego do czternastego lipca kino Helios zaprasza widzów na premierowe seanse. To cztery nowe propozycje do wyboru.

Pierwsza to mieszanka kina akcji i fantasy. W filmie Marvel Studios "Thor: miłość i grom" Bóg Gromów (Chris Hemsworth) wyrusza na wyjątkową misję, by odnaleźć wewnętrzny spokój. Przyjemną emeryturę Thora przerywa jednak spotkanie z Gorrem Rzeźnikiem Bogów (Christian Bale) - galaktycznym zabójcą, który pragnie zagłady wszystkich wiecznych istot.

Kolejna pozycja, to seans z cyklu Kino Konesera. Dokument „Ennio” jest żywiołowym portretem geniusza, nakreślonym przez wiernego przyjaciela i znakomitego reżysera. Giuseppe Tornatore zaprasza nas w wyjątkowo osobistą podróż po prywatnym i artystycznym życiu wspaniałego kompozytora. Towarzyszą nam w niej wspominający go artyści i reżyserzy, tacy jak Bernardo Bertolucci, Clint Eastwood, Bruce Springsteen, Quentin Tarantino, John Williams czy Wong Kar Wai.

Z kolei „The Alpinist” to dokument z cyklu Helios Sport! Podczas gdy wspinanie z niszowego hobby zmienia się w dyscyplinę olimpijską i wchodzi do mainstreamu, Marc-André Leclerc wspina się samotnie, daleko od świateł jupiterów. Na odległych skalnych ścianach ten 23-latek dokonuje jednych z najśmielszych przejść free solo w historii.

Widzowie mogą obejrzeć także „Krime Story. Love Story”, czyli mieszankę sensacji i romansu. Marcin „Kali” Gutkowski to w środowisku polskiego hip-hopu postać ciesząca się ogromną estymą. Autor bestselerowych płyt „50/50”, „Gy Zgaśnie Słońce” czy „Sentymentalnie” w 2016 roku zadebiutował jako prozaik kryminalną powieścią „Krime Story”, w której sportretował Katowice i jego mieszkańców naświetlając ciemną stronę miejskiej egzystencji.

Oprócz tego, na ekranie obejrzymy oza tym na naszych ekranach: „Minionki: Wejście Gru”, „Minionki: Wejście Gru Ua”, „Buzz Astral”, „Jurassic World: Dominon”, „Elvis”, „Czarny telefon”, „Pan Wilk i Spółka. Bad Guys”, „Top Gun: Maverick”.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO