Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

"Marian Musiał. Fotografie"

Fotografie autorstwa Mariana Musiała znajdą się na wystawie, która zostanie otwarta 15 marca w Muzeum Historii Kielc. Gościem specjalnym wernisażu będzie Jan Anderman, wnuk autora.

"Marian Musiał. Fotografie" to kolejna wystawa prezentująca dorobek fotografików związanych z regionem świętokrzyskim. Ekspozycja prezentowana jest dzięki uprzejmości Fundacja Archiwum Fotografii, która użyczyła zdjęcia na potrzeby ekspozycji w Muzeum Historii Kielc.

Archiwum Mariana Musiała zawiera kilka tysięcy klatek negatywów w różnych formatach - wykonywanych od lat 40. XX w. oraz wiele odbitek na ówczesnym materiale. Niektóre negatywy zaginęły lub są w znacznym stopniu zniszczone. Dużą część archiwum stanowią fotografie dzieci wykonywane w sytuacjach zastanych oraz w studio, a także fotografie powojennego Suchedniowa i jego mieszkańców (w tym berezowskich stawów Gustawa Herlinga Grudzińskiego), pejzaże zimowe, fotografie przyrodnicze, dokumentacje wydarzeń społecznych i religijnych oraz zdjęcia suchedniowskich szkół i nieistniejących już zakładów przemysłowych.

Wernisaż wystawy odbędzie się 15 marca o godzinie 17. Informacje na temat artysty i ekspozycji można znaleźć na stronie Muzeum Historii Kielc.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO