Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Kino Helios – nowy repertuar

środa, 15 czerwca 2022 12:24 / Autor: Weronika Kępa
Kino Helios – nowy repertuar
Kino Helios – nowy repertuar
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Od 17 do 23 czerwca kino Helios zaprasza widzów na pięć pokazów filmowych.

Fani horrorów będą mogli wybrać się na film pt. „Czarny telefon” opowiadający o 13-letnim chłopcu, który zostaje uprowadzony przez sadystycznego zabójcę i uwięziony w dźwiękoszczelnej piwnicy, gdzie krzyki na nic się nie zdadzą. Kiedy odłączony od kabla telefon powieszony na ścianie piwnicy zaczyna dzwonić, Finney uświadamia sobie, że słyszy głosy poprzednich ofiar mordercy. Chcą one zrobić wszystko, żeby chłopiec nie podzielił ich losu.

Dla osób o większej wrażliwości poleca się dokument pt. „Żywy” – to prawdziwe historie osób, które stanęły twarzą w twarz z Kimś, kogo wielu nie chce lub nie potrafi zobaczyć. Niewierzący student medycyny, dziewczyna, której chłopak zginął w wypadku, czy młody gangster przeżywają najbardziej zaskakujące i niespodziewane spotkanie. To filmowe zaproszenie do odnowienia wiary i spotkania z żywym Bogiem obecnym w Eucharystii. Spotkania, które na zawsze odmieni Wasze życie.

Dla najmłodszych widzów kino Helios przygotowało animację pt. „Buzz Astral”. To nowy pełnometrażowy film Disneya i Pixara. Naszpikowana przygodami produkcja sciencefiction opowiada o początkach Buzza Astrala - postaci, która była pierwowzorem zabawki - aby przybliżyć Strażnika Kosmosu rzeszy wiernych fanów.

W ramach cyklu Kino Konesera na dużym ekranie pojawi się dramat pt. „Lingui”. To kameralna, poruszająca do głębi opowieść o matce, która podejmuje najwyższe ryzyko, by ocalić córkę, i o opresji, z której rodzi się kobieca solidarność.

Z kolei w ramach cyklu Kultura Dostępna kino maniacy mogą obejrzeć dramat „Inni ludzie”. To hipnotyzująca opowieść o desperackim poszukiwaniu miłości. Historia ludzi uwikłanych w miłosny trójkąt w czasach rozpadu więzi, dożywotnich kredytów, diet pudełkowych, taniego wina i nieustającego szumu mediów społecznościowych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO