Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Kieleccy tancerze otrzymali prestiżowe nagrody

czwartek, 01 października 2020 10:45 / Autor: Beata Kwieczko
Fot. Bartek Kruk
Beata Kwieczko

Małgorzata Kowalska i Mateusz Wróblewski, tancerze Kieleckiego Teatru Tańca, otrzymali Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury. Zostali docenieni za wykonanie choreografii Elżbiety i Grzegorza Pańtaków w spektaklu  "Brodzić po wodzie".

Artyści z Kielc zdobyli tytuły najlepszej tancerki i najlepszego tancerza.

– To dla mnie ogromne wyróżnienie. Radość jest tym większa, że my, jako Kielecki Teatr Tańca, zgłosiliśmy się do tego konkursu po raz pierwszy – powiedziała Małgorzata Kowalska.

Artystka od 2010 roku tańczyła w zespole Impuls, a następnie w Teatrze Tańca "AKT". Po ukończeniu liceum spędziła dwa lata w Nowym Jorku, gdzie uczyła się w szkole tańca modern – The Ailey School. Obecnie jest studentką Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie na kierunku taniec, specjalność pedagogika baletowa. W 2019 roku uzyskała tytuł zawodowego tancerza w Związku Artystów Scen Polskich.

Z kolei Mateusz Wróblewski jest tancerzem, choreografem, pedagogiem tańca i byłym tancerzem Polskiej Federacji Tańca. W 2016 roku ukończył Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi na kierunku taniec, specjalizacja tancerz choreograf, gdzie uzyskał dyplom zawodowego tancerza i choreografa. Aktualnie studiuje na Uniwersytecie Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale tańca o specjalizacji choreografia i teoria tańca. Z Kieleckim Teatrem Tańca jest związany od 2016 roku.

Teatralne Nagrody Muzyczne to prestiżowy konkurs, który łączy wiele obszarów teatru muzycznego: teatr operowy, operetkowy oraz musicalowy. Wyróżnia nie tylko doświadczonych twórców, ale także debiutantów.

Gala Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury odbyła się 28 września w Mazowieckim Teatrze Muzycznym w Warszawie.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO