Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

„Jak zostałam wiedźmą” na scenie Teatru Lalki i Aktora "Kubuś"

środa, 23 lutego 2022 14:23 / Autor: Magdalena Nowak
„Jak zostałam wiedźmą” na scenie Teatru Lalki i Aktora "Kubuś"
„Jak zostałam wiedźmą” na scenie Teatru Lalki i Aktora "Kubuś"
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

„Jak zostałam wiedźmą” to tytuł premiery, która odbędzie się już w najbliższą sobotę, 26 lutego, na scenie Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”. Przedstawienie jest adaptacją powieści autorstwa Doroty Masłowskiej - jednej z topowych pisarek młodego pokolenia, w reżyserii Piotra Bogusława Jędrzejczaka.

„Jak zostałam wiedźmą” to nowoczesna baśń dla dzieci i dorosłych, która, wbrew pozorom, z klasyczną ma wiele wspólnego. Choćby przez występujący w niej wątek odwiecznej walki dobra ze złem. – To jest przedstawienie o tym, że wszyscy w pewnym momencie zgłupieliśmy i zaczęliśmy wartościować siebie i ludzi na podstawie tego co mamy. Czyli żeby być kimś to trzeba „kupić”, kupić więcej, więcej i więcej po to żeby być – mówi Piotr Bogusław Jędrzejczak, reżyser spektaklu, dyrektor  Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”.

Jednym z bohaterów spektaklu jest Boguś, który przyszedł z mamą na przedstawienie o Wiedźminie, ale okazało się, że spektakl jest o Wiedźmie, więc siedzi zdegustowany. Zamiast oglądać spektakl przegląda telefon. – Boguś nie rozstaje się ze swoim telefonem i ma hedonistyczne podejście do życia, tak jak część współczesnej młodzieży, można tu znaleźć porównania. Jego postać przechodzi przemianę, ale więcej na ten temat można dowiedzieć się przychodząc na przedstawienie – mówi Rafał Iwański, wcielający się w postać Bogusia.

Na scenie zobaczymy również wcielenie współczesnej wiedźmy, Żulerię von Mocz. – Współczesna wiedźma, którą gram jest przedstawicielem handlowym. Dla mnie osobiście jest to odmiana teraźniejszej czarnej magii, kiedy przedstawiciele wciskają nam magiczne produkty. Myślę, że jako społeczeństwo jesteśmy przebodźcowani i poddawani tym magicznym zabiegom. Żulerię von Mocz sprzedaje kosmetyki, myślę, że ta osoba jest poniekąd produktem naszych czasów – mówi Anna Iwasiuta.

Za muzykę w przedstawieniu odpowiada Alfah Femmes, za scenografię Małgorzata Gałaś-Prokopf Multimedia przygotował Przemysław Żmiejko, choreografię Mikołaj Mikołajczyk. W spektaklu występują: Agata Sobota, Małgorzata Oracz, Aleksandra Sapiaska, Rafał Iwański, Jolanta Kęćko, Anna Iwasiuta, Michał Olszewski, Beata Orłowska, Andrzej Matysiak i Ewa Lubacz.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO