Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Konkurs "Potworny przytulacz" rozstrzygnięty

wtorek, 02 czerwca 2020 13:34 / Autor: Beata Kwieczko
Fot. ID Kielce
Beata Kwieczko

Basia Świerzko z Bolesławca, Klara Wołek z Kielc i Maja Barej z Lublina to laureatki ogólnopolskiego konkursu "Potworny przytulacz", którego organizatorem był Instytut Dizajnu w Kielcach.

Konkurs polegał na zaprojektowaniu maskotki - przytulanki i był skierowany do dzieci do 13 roku życia. Celem organizatorów było zachęcenie najmłodszych do kreatywnego spędzania wolnego czasu w domu.

Na konkurs wpłynęło 218 prac z całej Polski. Spośród nich pracownicy Instytut Dizajnu w Kielcach oraz Muzeum Zabawek i Zabawy wybrali 20 najlepszych projektów.

Następnie powołane jury dziecięce wybrało trzech zwycięzców. Konkurs wygrali ex aequo Basia Świerzko z Bolesławca, Klara Wołek z Kielce i Maja Barej z Lublina.

Klara Wołek 8 lat ZAZA

Maja Barej 10 lat PTYŚ

Każdy zwycięzca otrzyma jeden egzemplarz zaprojektowanej przez siebie przytulanki, którą wykona ekipa z Pracowni Tkaniny. Dodatkowe maskotki zostaną przekazane także na cele charytatywne.

Wszystkie prace można oglądać w witrynie Ambasady Dizajnu przy ulicy Wesołej w Kielcach. Nadesłane prace dostępne są również pod linkiem: https://bit.ly/PotwornyPrzytulaczPrace

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO