Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Konkurs na przytulankę. Dzieci będą mogły uwolnić emocje

czwartek, 14 maja 2020 15:46 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Instytut Dizajnu organizuje konkurs pt. "Potworny przytulacz", który jest skierowany do dzieci do 13. roku życia. Zadaniem uczestników będzie stworzenie projektu maskotki - przytulanki.

Pracownicy Instytutu chcą zachęcić najmłodszych do kreatywnego spędzania wolnego czasu w domu. - Stworzenie potwornego przytulacza może stać się okazją do uwolnienia negatywnych emocji, które drzemią w dzieciach, a także do oswojenia się z tym, co je trapi - tłumaczą organizatorzy.

Celem konkursu jest zaprojektowanie przez dzieci maskotek-przytulanek oraz wykonanie najlepszych z propozycji przez Pracownię Tkaniny Instytutu Dizajnu w Kielcach. Uczestnicy mogą zgłosić tylko jedną pracę indywidualnie lub grupowo. Należy ją przesłać w formie skanu lub fotografii w formacie JPG. Pierwotnie można ją wykonać w dowolnej technice takiej jak np. rysunek, malarstwo, kolaż itp.

Zdjęcia lub skany prac należy przesyłać do 27 maja na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W tytule maila należy wpisać hasło: POTWORNY PRZYTULACZ.

Konkurs przebiega dwuetapowo. W pierwszym organizatorzy wybiorą 20 najlepszych prac, a w drugim powołane jury dziecięce zdecyduje, które trzy projekty są najlepsze.

Ogłoszenie zwycięskich prac nastąpi w Dzień Dziecka. Nagrodą w konkursie jest realizacja najlepszych projektów. Każdy zwycięzca otrzyma jeden egzemplarz zaprojektowanej przez siebie przytulanki, którą wykona ekipa z Pracowni Tkaniny. Dodatkowe maskotki zostaną przekazane także na cele charytatywne. Wszystkie nadesłane prace będzie można oglądać na ekspozycji przygotowanej przez Ambasadę Dizajnu przy ulicy Wesołej w Kielcach.

Partnerem konkursu jest Muzeum Zabawek i Zabawy.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO