Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

"Przestrzeń publiczna w czasach zarazy". Instytut Dizajnu organizuje konkurs

środa, 01 kwietnia 2020 07:51 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Instytut Dizajnu w Kielcach organizuje otwarty konkurs "Przestrzeń publiczna w czasach zarazy". Zadanie polega na wykonaniu projektu, który ma być odpowiedzią na ograniczenia związane z stanem zagrożenia - zakaz wychodzenia z domu, izolacja, konieczność utrzymania dystansu.

Przestrzeń publiczna od zawsze była obszarem sprzyjającym interakcji i integracji. Miejscem otwartym, w którym spotykają się ludzie z różnych środowisk. Zakaz wychodzenia z domu i utrzymywanie dystansu dotyka wszystkich, ale przed wszystkim osób najsłabszych, takich jak seniorzy, niepełnosprawni i chorzy bez możliwości odwiedzin osób bliskich.

Jak mimo wszystko utrzymać więzi społeczne? Czy Internet to jedyna opcja? Jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości?

Celem konkursu jest znalezienie pomysłów na funkcjonowanie życia społecznego w czasach epidemii i zagrożenia. Jest on skierowany przede wszystkim do osób zajmujących się projektowaniem profesjonalnie oraz studentów kierunków artystycznych i projektowych. Nie wyklucza się też zespołów interdyscyplinarnych, np. projektant, psycholog lub socjolog. W konkursie można wziąć udział indywidualnie lub zespołowo.

Prace konkursowe należy nadsyłać do 15 kwietnia na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. za pomocą serwisu www.wetransfer.com.

Organizatorzy mają nadzieję, że dzięki nadesłanym projektom uda się wypracować rozwiązania, które będą służyć również po zakończeniu pandemii.

Szczegółowe informacje i regulamin konkursu można znaleźć na stronie Instytutu Dizajnu.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO