KOŚCIÓŁ
X edycja "Pól Nadziei" podsumowana


Mszą Świętą w kieleckiej katedrze pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Kalety zakończyła się tegoroczna kampania "Pola Nadziei", której celem jest zbiórka środków dla hospicjów i uwrażliwienie na los terminalnie chorego człowieka w społecznościach lokalnych.
Znakiem rozpoznawczym kampanii jest żonkil – symbol nadziei, który ma przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących naszego towarzyszenia w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.
– Chcemy podziękować Panu Bogu za wszystkie osoby pomagające kieleckiemu hospicjum. Chcemy podziękować za wolontariuszy, księży, nauczycieli, uczniów i instytucje wspierające. Modlitwą otaczamy personel medyczny, który w tym szczególnym okresie pandemicznego zagrożenia z oddaniem służby osobom chorym. Wreszcie szczególną pamięcią modlitewną obejmujemy samych chorych. To oni mają uprzywilejowane miejsce w sercu Pana Jezusa i w naszych sercach – mówił podczas homilii biskup Andrzej Kaleta. – Ta piękna forma zaangażowania się w ideę pomocy bliźniemu zasługuje nie tylko na zauważenie, ale także na najwyższe uznanie – dodał biskup.
Posłuchaj całej homilii:
Ksiądz Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Kieleckiej, przypomniał, że dziesiąta odsłona akcji rozpoczęła się bardzo dynamicznie jesienią ubiegłego roku. – Wtedy odbyły się różne kwesty, spotkania i kiermasze. Na początku tego roku koncert charytatywny w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych, dwa turnieje charytatywne oraz mnóstwo spotkań w szkołach. Później przyszedł koronawirus, Pola Nadziei zmieniły swój normalny bieg i przeniosły się do internetu. Dziś dziękujemy Panu Bogu za wszelkie dobro, które dokonało się podczas kampanii – dodał ksiądz Banasik.
Jak informuje Anita Grzesik, koordynator wolontariatu hospicyjnego, tegoroczna kampania została zainaugurowana tak samo jak w latach ubiegłych poprzez posadzenie cebulek żonkili na rabatkach wokół hospicjum oraz przy kieleckich szkołach. – Najwięcej naszych działań przypada na wiosnę, kiedy to żonkile rozkwitają, a wolontariusze rozdają je darczyńcom. W tym roku kwiaty zostały na rabatach i uruchomiliśmy wirtualne pola nadziei – dodaje.
Do tej pory udało się zebrać ponad 47 tysięcy złotych. Darczyńcy mogą cały czas wesprzeć akcję poprzez wirtualną puszkę dostępną na stronie Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty oraz Caritas Diecezji Kieleckiej.

![[FOTO+ WIDEO] Biskup Marian Florczyk: 20 lat temu odszedł największy autorytet świata](/media/k2/items/cache/41b15c846fef9e1e1b3938fc1e140fd5_L.jpg)



![[ZDJĘCIA] Masłów pamięta o Janie Pawle II](/media/k2/items/cache/11d90540748d92d7e6dd07dfc3df6519_L.jpg)

![[FOTO] Tak było 20 lat temu. Wspominamy rocznicę śmierci św. Jana Pawła II](/media/k2/items/cache/020353f51706c5bc814231a3d7e2976c_L.jpg)
