Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Wakacje z Caritas

czwartek, 04 lipca 2024 11:51 / Autor: Maria Karyś
Wakacje z Caritas
Caritas Kielce
Wakacje z Caritas
Caritas Kielce
Maria Karyś
Maria Karyś

Caritas Diecezji Kieleckiej przygotowała ofertę wakacyjną w formie kolonii i półkolonii dla dzieci, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej lub rodzinnej.

Wypoczynek w miejscu zamieszkania obejmie dwutygodniowe turnusy półkolonii w Świetlicach Środowiskowych  „U Józefa” i „Pod Aniołem” w Kielcach, w Ognisku Wychowawczym w Jędrzejowie  oraz w Chmielnickim Centrum  Kultury.

- W programie zaplanowano wiele wycieczek, spacerów, gier i zabaw, wyjść do kina oraz na basen. Będą także realizowane działania profilaktyczne i edukacyjne – opowiada  ks. Krzysztof Banasik, wicedyrektor Caritas  Diecezji Kieleckiej.

Półkolonie rozpoczęły się już 24 czerwca w Chmielniku i Kielcach.  Z tej formy wypoczynku skorzysta około 250 dzieci.

Z kolei wyjazdy na kolonie zaplanowane są od 7 lipca do 20 sierpnia. Odbędą się cztery turnusy w Chłapowie (obok Władysławowa) oraz jeden turnus w Zakopanem. Skorzysta z nich około 420 dzieci.

- Oprócz wycieczek, kąpieli morskich, spacerów górskich czy gier i zabaw na świeżym powietrzu, na turnusach będzie również realizowany autorski program wychowawczy pn. „Wartościowe kolonie”. Zawiera on elementy edukacji nieformalnej w formie pogadanek, zabaw i konkursów. Przede wszystkim ma na celu przybliżenie dzieciom właściwych postaw życiowych i odpowiedniego zachowania w różnych życiowych sytuacjach – wyjaśnia ks. Banasik.

W sierpniu do Ośrodka Caritas w Kaczynie przyjedzie grupa dzieci z Ukrainy z Archidiecezji Lwowskiej.

- Zorganizujemy wypoczynek w naszym regionie dla około 40 dzieci, by mogły odpocząć od trudów wojennej  rzeczywistości, lęku, ciągłych alarmów i związanego z tym stresu – dodaje duchowny.

Łącznie Caritas Kielecka obejmie wakacyjną akcją blisko 720 dzieci z diecezji kieleckiej oraz z Ukrainy. Wypoczynek zostanie zorganizowany z funduszu Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom dzięki wsparciu finansowemu Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz gmin Jędrzejów, Miechów, Słomniki i Kielce.

Modlitwy
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO