Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Przed nami Wieczory Uwielbienia

wtorek, 14 września 2021 09:01 / Autor: Michał Łosiak
Przed nami Wieczory Uwielbienia
Fot. Fundacja Miriam
Przed nami Wieczory Uwielbienia
Fot. Fundacja Miriam
Michał Łosiak
Michał Łosiak

– Mamy przykłady wielu nawróceń – mówi o Wieczorach Uwielbienia Piotr Stróżykowski, przedstawiciel wspólnoty Miriam. Te niezwykłe spotkania modlitewne rozpoczną się już 18 września.

Organizatorem Wieczorów Uwielbienia jest wspomniana wspólnota Miriam z Włoszczowy. Istnieje ona już 11 lat.

– Jej powstanie to efekt pragnienia modlitwy, które zrodziło się w nas samych. Zaczęliśmy się spotykać w mniejszym gronie. Najpierw to było kilka osób, później mówiliśmy już o większej grupie. Jeździliśmy na różne spotkania ewangelizacyjny i taki charakter ma też nasza wspólnota, nastawiona na realizację kursów w ramach Szkoły Nowej Ewangelizacji – tłumaczy Piotr Strużykowski, przedstawiciel wspólnoty.

Rok temu powołano także Fundację Miriam, której celem jest zbiórka pieniędzy na cele ewangelizacyjne.

– Udało nam się uzyskać środki na zorganizowanie pięciu Wieczorów Uwielbienia w naszej diecezji. Pieniądze zostały przyznane w ramach Świętokrzyskiego Funduszu Lokalnego obsługiwanego przez fundację Stefana Artwińskiego w Kielcach – wyjaśnia nasz rozmówca i mówi jak zrodziła się idea właśnie takiej formy modlitwy.

– Wszystko dzięki obserwacji tego, jak muzyka uwielbienia wpływa na nasze życie. Stąd pomysł, aby wyjść na zewnątrz, poza Włoszczowę. Chcemy głosić Słowo Boga również w innych parafiach. To najpiękniejsza i najdoskonalsza forma modlitwy. Tutaj w centrum jest Pan Bóg. Mamy potwierdzone przypadki wielu nawróceń dzięki tej modlitwie – dodaje.

Cykl Wieczorów Uwielbienia rozpocznie się 18 września w Małogoszczu o godzinie 18. Kolejne spotkanie zaplanowano 29 września w Piekoszowie, 7 października w parafii św. Jadwigi w Kielcach, 9 października  parafii Świętej Trójcy w Jędrzejowie oraz 29 października w parafii błogosławionego Józefa Pawłowskiego we Włoszczowie.

miriam

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO