Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Październik miesiącem Jerycha Różańcowego w diecezji kieleckiej

piątek, 08 października 2021 11:39 / Autor: Radio eM
Październik miesiącem Jerycha Różańcowego w diecezji kieleckiej
Październik miesiącem Jerycha Różańcowego w diecezji kieleckiej
Radio eM
Radio eM

W diecezji kieleckiej trwa Jerycho Różańcowe – całodobowe modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Potrwa ono przez cały październik i każdego dnia odbywa się w innej parafii. Warto dodać, że jest to inicjatywa wiernych świeckich.

– To inicjatywa środowiska ludzi, którzy upodobali sobie tę formę modlitwy – adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę różańcową. W wielu parafiach taka forma miała już miejsce, w tym roku natomiast w tym roku wyszła taka inicjatywa, by odbywało się to w całej diecezji. Prosimy więc księży, by w miarę możliwości organizowali to w swoich parafiach. Jest już dostępna propozycja programu – mówi ksiądz Mirosław Cisowski, rzecznik prasowy kieleckiej kurii diecezjalnej.

– Takie Jerycha, nawet całoroczne, odbywały się w diecezjach: warszawsko-praskiej, sandomierskiej, zamojsko-lubaczowskiej, a teraz chcemy się włączyć jako diecezja kielecka. W części kieleckich parafii jest to już kilkunastoletnia tradycja – mówi Barbara Słapek, inicjatorka akcji.

Organizatorzy proponują, by w każdej parafii modlitwa rozpoczynała się i kończyła o godzinie 18. Podają także szczegółowy program oraz intencje.

1

2

Zaproponowano także terminy dla każdej z parafii diecezji kieleckiej. Rozkład dostępny  jest pod następującym linkiem:

https://emkielce.pl/images/2021/Jerycho/jerycho_rozancowe_PLAN_24_papier_42x105_cm.pdf

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO