KOŚCIÓŁ
Ks. Grzegorz Pałys: We wspólnocie świętego Maksymiliana żyjemy swoim patronem
O historii kościoła świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach, życiu patrona parafii oraz zbliżającej się peregrynacji figury świętego Michała Archanioła opowiadał w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat ksiądz Grzegorz Pałys, proboszcz parafii świętego Maksymiliana w Kielcach.
– Heroizm oddania życia przez Maksymiliana Kolbego za Franciszka Gajowniczka jest niesamowity. Nawet w celi śmierci rozmodlił współtowarzyszy. Ale cały jego życiorys to fenomen, jak na jego czasy. Rok przed święceniami, kiedy nie było pieniędzy i maszyn, zorganizował wydawanie Rycerza Niepokalanej w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy. Podczas kilkumiesięcznej pielgrzymki do Japonii zaczął też wydawać to pismo w języku japońskim – mówił kapłan.
W niedzielę 14 sierpnia odbędą się uroczystości odpustowe ku czci patrona parafii. Jak mówi ksiądz Grzegorz Pałys, w tym roku będą one wyglądały inaczej, niż zwykle
- Odpust jest połączony z nawiedzeniem figury świętego Michała Archanioła z groty w Gargano. Czas w którym żyjemy jest trudny, zło atakuje ze wszystkich stron. Te dwie postacie, świętego Michała, który jest przykładem walki ze złem i ojca Maksymiliana, który pokazał, że miłość Pana Boga jest realna do samego końca, są nam bardzo potrzebne – zaznaczył proboszcz.
W niedzielę 14 sierpnia Mszy świętej o godz. 12 będzie przewodniczył ks. biskup Andrzej Kaleta.