Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Każdy z nas może pomóc krajom misyjnym

środa, 20 marca 2019 11:02 / Autor: Michał Łosiak
Każdy z nas może pomóc krajom misyjnym
Każdy z nas może pomóc krajom misyjnym
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Zbiórka elektrośmieci i odzieży – w ten sposób każdy z nas może wesprzeć wielkie dzieła misyjne realizowane przez naszą diecezję. Efekty dotychczasowej pomocy zaprezentowano podczas specjalnej konferencji prasowej.

– Zebraliśmy ponad 300 ton elektrośmieci  na misje. Byliśmy mile zaskoczeni. W pełni zrealizowaliśmy projekt na rzecz misji na Jamajce, gdzie posługuje ks. Marek Bzinkowski oraz świecka misjonarka p. Marta Socha. Udało nam się wybudować klinikę okulistyki przy funkcjonującym szpitalu. Dodatkowe środki uzyskaliśmy w trakcie pierwszopiątkowych zbiórek w kościołach. Pod koniec kwietnia rozpoczniemy drugą edycję akcji – mówił ks. Łukasz Zygmunt, dyrektor Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej.

Kolejna zbiórka elektrośmierci zapoczątkowana zostanie 24 kwietnia. – W tym roku akcja będzie większa, niż w poprzednim. Zbiórki będą odbywały się we wtorki, środy i czwartki. Jeżeli okaże się, że zaplecze logistyczne w tych dniach nie będzie w stanie obsłużyć zebranego sprzętu to uruchomimy kolejne transporty w piątki. Sprzęt, który zbieramy to sprzęt gospodarstwa domowego od czajników, żelazek, mikserów po lodówki, czy pralki. Wszystkie urządzenia elektryczne, zalegające w domach, z którymi nie wiemy co zrobić, można przynieść w ustalonym dniu do parafii – wyjaśnia Katarzyna Sado, dyrektor ds. administracyjnych firmy MB Recycling.

Oprócz kontynuacji zeszłorocznej akcji zaplanowano także zbiórkę odzieży przy kościołach pod hasłem „Pomaganie przez ubranie”. – Przed świątyniami zostanie ustawiony kontener i tam oddamy odzież. Proszę, by była ona w dobrym stanie. Mam nadzieję, że z uzyskanych środków wybudujemy kolejną studnię w Afryce. W tym roku w jednej z miejscowości powstanie już piąta. Tam swoją studnię mają już muzułmanie, więc chcemy wesprzeć chrześcijan, by posiadali własną – tłumaczył Władysław Burzawa, koordynator projektu.

Środki uzyskane poprzez zbiórkę elektrośmieci zostaną przekazane na projekty edukacyjne w Peru i na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Modlitwy
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO